BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie viešas paslaptis

Parašė jignas | 2011-03-06 16:28

Neslėpsiu - radau čia.

Yra tokios vietos, kurias vieni vadina “taškais”, kiti - “načnykais”. Ten galima įsigyti pačių įvairiausių prekių, bet dažniausiai tai būna alkoholiniai gėrimai, kontrabandinės cigaretės, kuras ar netgi vaistai. Jei tokia vieta yra kaime, tai vietiniai puikiai žino, kuriame “taške” ko galima rasti. Susiformuoja savotiškas pastovių klientų ratas. Bet kuriuo atveju - tai nelegali veikla.

Pats paprasčiausias būdas kovoti su šiais procesais yra teisėsaugos įsikišimas, baudos, bausmės. Viską derėtų daryti griežtai, tačiau korupcija labai įsišaknijusi, nes, manau, net patys pareigūnai ar valdžios atstovai, lankosi tokiose vietose, bet tikrai ne tam, kad jas panaikintų - atvirkščiai - jie ten apsiperka.

Bet ir į tokius procesus galima pažiūrėti žaismingai... :) Pavyzdžiui, žinote, kad ponas G prekiauja kontrabandiniu dyzelinu. Kartais jį aplankote ir įsipilate degalų į savo opelį. Pats esate asmuo, bent jau minimaliai mokantis dirbti kompiuteriu, o kitas jūsų gebėjimus gal net įvardintų kaip didžiulius, nes mokate sukurti tinklaraštį ar pan. Turite laiko ne tik skaityti naujienas internete, bet ir pats mėgstate rašyti. Kaip tai susiję su ponu G?

Imkite ir sukurkite tinklaraštį apie jo veiklą, pareklamuokite ją: paanalizuokite dyzelino kainų kitimą pono G “degalinėje”, aprašykite tai, kaip paskutinį kartą pylėtės ten dyzelino ir kaip susitikote tuo pačiu tikslu atvykusį buvusį bendraklasį, kuris dabar dirba mero patarėju ūkio klausimais… Laisvoj šaly jūs esat laisvas reikšti savo mintis, pasakoti potyrius, o tai, kad pasidalinsite su kitais informacija, kur galima kažką gauti pigiau, tikrai nėra nusikaltimas. Ar klystu?

Bijome garsiai kalbėti apie tai, kas yra vadinama viešomis paslaptimis. Viena tokių - esame apgailėtini bailiai.

Rodyk draugams

Kaip gaminami agurkai

Parašė jignas | 2011-02-05 13:45

Paveikslėlį skolinuosi iš čia.

Pastaruoju metu girdžiu daug kalbų, jog sunku rasti skanaus maisto. Konkrečiai - daug diskutavom apie lašinius ir kaip sunku rasti gardžių. Moliūginių šeimos atstovas, kurį matote paveikslėlyje, puikiai tinka prie lašinukų, tačiau žiemą agurkai man labiau primena kažkokią plastmasę… Todėl šį rytą, valgydamas eilinį plastmasinio skonio agurką, sumąsčiau/iššifravau būdą, kaip tokie agurkai yra gaminami.

Aš manau, kad paimamas ilgas ilgas plastmasinis maišelis - toks ilgas ilgas prezervatyvas (taip daugeliui bus lengviau įsivaizduoti, ką turiu omenyje..) - ir į jį pilama masė žalia ir kiek blankesnė žalia, bei įberiama agurkų sėklų. Ten viskas susimaišo (manau, yra kažkokie specialūs aparatai, kurie paskirsto mases taip, kad gautųsi agurko vaizdas). Šis darinys sustingsta ir tada “šlanga” karpoma kas kokie 20 centimetrų ir štai jums agurkai.

:)

Tik ispanai ar kiti piečiau gyvenantys europiečiai šitą technologiją yra įsisavinę, tad ant produkto matome - “iš Ispanijos” ir pan. Dabar, kai atskleidžiau tiesą, mane berods susems, o gal pakvies prisidėti prie mūsų šalyje klestinčių lazerių kūrėjų bei kartu plėtoti agurkų, kuriais galima pasišviesti tamsią naktį, idėją…

Rodyk draugams

Gruodžio pirmoji - Pasaulinė AIDS diena

Parašė jignas | 2010-12-01 13:13

Ta proga dalinuosi iškarpa iš seno laikraščio. Dėkui Antanui už ją. Tai bent vakarėliai anuomet Sporto rūmuose vykdavo…

Gražios, sveikos, saugios beįsibėgėjančios žiemos :).

Rodyk draugams

“Audi et impera”

Parašė jignas | 2010-11-06 18:57

Antanas siūlo naują VSD logo. Lady Gaga ir “Klausykis ir valdyk”. LOL.

Rodyk draugams

Kartais galima žiūrėti pro pirštus, o kartais su humoru

Parašė jignas | 2010-08-29 13:07

Čia yra ir daugiau.

Mūsuose tokių išradingų piliečių taip pat yra, o pastaruoju metu ypač buvo kalbama apie problemas kalėjimuose, slapta įnešamus narkotikus ir pan. Tik įvardinti akivaizdžius dalykus negana, reikia imtis veiksmų, bet…

Žadu kitame įraše (ar šiaip kada) pasidalinti mintimis apie “tikrąją” kontrabandą, kuri itin klesti ir daugeliui yra vienintelis pragyvenimo šaltinis.

Nors… kam tai rūpi.

:)

Rodyk draugams

Tęsiant (ir turbūt užbaigiant) šlapinimosi temą :)

Parašė jignas | 2010-08-08 21:37

Radau čia.

O Vilniuje prie prezidentūros yra toks ženklas?

Rodyk draugams

Apšvieta

Parašė jignas | 2010-08-08 21:25

Paveikslėlis vogtas čia.

O dar atsiranda tokių, kurie teigia, jog universitetas nieko neduoda ir tai tik laiko švaistymas. Netiesa. Man idėja, apie kurią dabar pakalbėsiu, ir šovė galvon būtent universitete. Tiksliau - universiteto tualete.

Taigi vieną kartą ateinu (gan sparčiu žingsniu, nes šlapimo pūslė jau siuntė signalus, kad “kiek gi galima…“) į tualetą, įsijungiu šviesą ir sau ramiai nusilengvinu. Iš pradžių patalpoj net ir įjungus šviesą buvo savotiška prietema, bet štai dabar - tiesiog akyse prašviesėjo. Šviesu. Netrukau suvokti, jog tai energiją taupančios lemputės, kurios ryškiai šviečia ne iš karto. Bet taip pat pagalvojau, kad būna gi kartais, jog šlapimo pūslė itin aktyviai ir ilgai “priekaištauja” ir nusišlapinę pasakome - “net akyse šviesiau”.

Vėliau teko lankytis dar keletoje viešųjų tualetų, kur taip pat lempos įsižiebdavo lėtai. Smagu, kad taupom energiją, bet va aš susimąsčiau, kodėl ar tai lempučių gamintojai ar tie, kas itin aktyviai kovoja už žalesnį pasaulį nepasinaudoja šitų dviejų “nušvitimų” sąsaja, kurią štai aš jau ne kartą išgyvenau :). Nors gal jau seniai pasinaudojo… Kur čia viską sužiūrėsi.

Tai tiek… pamąstymų.

:)

Rodyk draugams

“Jūs esate čia”

Parašė jignas | 2010-06-27 22:18

Tiesiog pabūkit ČIA :).

Rodyk draugams

“Brandos egzaminai”

Parašė jignas | 2010-05-31 19:07

Vėl Kaunas, bet šį kartą Donelaičio gatvė ir šiandien pastebėtas gan keistas automobilis:

 Čia taip išeitų galima įsigyti egzaminų užduotis?

Ar gal vairuotojas išlėkė laikyti egzamino, nesusimokėjo už stovėjimą ir paliko už lango šią “žinią”, kad nebūtų nubaustas? Daugiau idėjų bus? :)

O šiaip tai gan linksmas vaizdas, į kurį ne vienas praeivis atkreipė dėmesį.

Rodyk draugams

O kitą rytą po “Kauno dienų”…

Parašė jignas | 2010-05-31 18:58

Tą pirmadienį Žaliakalnyje pasitiko toks vaizdas, kuris, mano subjektyvia nuomone, labai tiksliai pavaizduoja kai kuriuos tą savaitgalį mieste vykusius renginius.

Sukaunėjo tinklaraštis kažkaip… :D

Rodyk draugams