BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar mokytis neakivaizdžiai - tai akivaizdžiai nesimokyti?

Parašė jignas | 2010-01-23 13:55

Ak, koks žodžių žaismas, bet daugelis tokių žaismų, juokų ar tiesiog blevyzgų dažnai turi ir rimtą potekstę. Šį kartą norėčiau trumpai “pablevyzgoti” apie mokymąsi, nes vykstant aukštojo mokslo reformai apie tai kalbėti būtina juolab, jog ta reforma turi dar labai daug minusų. Vienas iš jų, manau, yra vadinamos neakivaizdinės (dabar įgavusios ištęstinių pavadinimą) studijos. Nors tai turbūt nėra išskirtinai šio laikmečio ar šios reformos bėda, nes mokymasis neakivaizdžiai bent jau man visuomet asocijavosi su tam tikra “chaltūra”. Toks pavyzdys iš supermamų superforumo:

“milaila (2009 09 21, 21:31) Sveiki, gal kam reikia pagalbos su brėžiniais, braižau
AutoCadu. Esu baigęs KTU, patirtis 5 metai, tel.: ……….. (pagal pageidavimą galiu ir atspausdinti brėžinius)”

“susidomejus (2009 09 22, 20:19) Kazkaip keistai man atrodo tokios studijos, kai viskas nupirkta-ir breziniai ir egzaminai… Tada kam mokintis nemegstamo dalyko? Gal tu studiju nereikia? jeigu dalykas butu megstamas, tai niekam i galva nesautu pirkt visokius darbus ir siulanciu darytoju.”

Tai be abejo galima priskirti ir dieninėms studijoms, bet apie jas gal kitą kartą, o pastarasis pasisakymas, kad ir koks naivus bebūtų, bet aš jam truputį pritariu. Ir čia turbūt iškart pasigirs prieštaravimai, jog neakivaizdinių studijų studentai dažniausiai būna dirbantys asmenys, kai kurie turi šeimas ir daugybę įvairių užsiėmimų, kurie nepalieka laiko studijoms ir todėl šie žmonės eina lengviausiu keliu, perka darbus ar tiesiog prašo pažįstamų specialistų, kad šie jiems padėtų. Va šitoj vietoj pasidaro įdomu, nes būtent tie, kas daro darbus ir studijuoja nors realiai jie apie tokias studijas net nesusimąsto. Braižyti visiems iš eilės brėžinius, spręsti matematkos uždavinius ar daryti kalbos kultūros pratimus - tai galbūt menkas, bet visgi savų įgūdžių gerinimas. Kokius įgūdžius tuomet gerina “tikrasis studentas”? Vadybinius (reikia tarti kaip “septyni” iš laidos “Dar pažiūrėsim”) tikriausiai, nes į šį apibrėžimą telpa labai daug, o ir specialybė dažniausiai be šio stebuklingo žodžio neįsivaizduojama.

Klausiu tada tokio studento, kodėl jis mokosi. Atsakymas būna šabloninis - “nes reikia diplomo, kur be diplomo aš dingsiu”. O kur tu dingsi su diplomu? Vešiesi atgal į Airiją? O jei ten prireiks nubraižyt brėžinį, kurį anuomet nusipirkai? “Bedirbdamas išmoksiu..”. Ir taip - klausimas po klausimo, atsakymas po atsakymo, taip sakant, ir snukin galima gaut…:). Bet išvadų galima pasidaryti. Bene svarbiausia - išsirinkti įdomią specialybę. Bet čia truputį juokinga, nes kad ir kokia įdomi man dabartinė specialybė, bet net neįsivaizduoju iš kur gausiu duonos kasdieninės, baigęs studijas… Gal tada reiktų vadybininkaut ir akivaizdžiai nesimokant gauti diplomą? Idėja! Bet labai nuvalkiota. Žiūrėsim, kaip bus toliau, kaip reformatoriai tvarkysis su tokiomis problemomis, o gal ir patys prisidėsim, pagelbėsim jiems, jei susivoks paprašyti pagalbos. Juk tam ir mokomės,. Akivaizdžiai mokomės.

Rodyk draugams

po turnyro #2

Parašė jignas | 2009-07-01 11:39

Praeitą savaitgalį teko garbė sudalyvauti trečiajame Lietuvos stalo futbolo čempionato etape, kuris vyko PLC “Mega” Kaune. Plačiau ir oficialiau apie tai čia. Tiesa aš dalyvavau tik “DYP” rungtyje, kurioje burtai lėmė žaisti kartu su moterų vienetų rungties nugalėtoja Gabriele, kuri žaidė tikrai puikiai, o aš tik stengiausi labai nesugadinti viso reikalo:). Gavom į kaulus, bet buvo smagu pažaisti su profesionalais.

Nors su ponu Jurgiu kalbėjom, jog šitas sportas visgi mums mielesnis bare, o visi tie federacijos reikalai ir su tuo susiję intrigėlės bei nesutarimai kažkaip netinka prie sportinės dvasios. Žodžiu mudu suvokėm, kad dar nesam subrendę laikyti savęs sportininkais, o daugeliui kitų jau gresia lazdos perlenkimas, nes į linksmybes žiūrima per daug dalykiškai, manyčiau.

Dar keletas mano pastebėjimų:

1. Gal tai buvo “antros dienos sindromas”, bet organizuotumas šlubavo. Yra tekę stebėti kitų sporto šakų organizatorių darbą bei kalbėtis su jais ir tie asmenys pripažino, kad organizuoti ir dalyvauti yra labai sunku ir laikui bėgant deja tenka rinktis. Neliepiu rinktis, bet siūlau pamąstyti.

2. Antras punktas irgi su tuo susijęs šiek tiek. Tokiame renginyje, manau, labai puikiai atrodytų didžėjus, kuris miksuotų muziką gyvai ir kuris pritrauktų daugiau žiūrovų. Tai tikrai suteiktų dar daugiau žavesio.

3. Ir dar, jei norima, kad šis sportas išpopuliarėtų, tai reikia griauti ribas tarp tų, kurie yra šiapus raudonų atitvarų, ir pro šalį einančių žmonių. Čia tokia metafora, po kuria slepiasi pasiūlymas taip lengvai nepaleisti stabtelėjusių pažiūrėti. Pastatyti vieną ne turnyro dalyviams skirtą stalą, kviesti žmones pamušinėti, pasivarinėti kamuoliuką, papasakoti apie šį žaidimą, tiesiog užkalbinti juos. Aišku čia vėlgi reikalingas dar vienas “etatas”, bet gal atsirastų savanorių.

Tai tiek:). Tikriausiai nėra viskas taip paprasta, kaip aš įsivaizduoju, bet kartais sunkumų prisikuriam patys. Dėkui už galimybę pasimokyti iš geriausių. Sėkmės Jums ir iki kitų susitikimų prie futbolo stalų.

ČIA - vis pasipildanti galerija iš Mega’09 turnyro.

ČIA video apie tai, kokių būna stalo futbolo žmogeliukų:).

Rodyk draugams

Apie įspūdingus medžius, Erreway dieną ir šiek tiek apie fanų klubus

Parašė jignas | 2009-06-29 15:04

Medis Laisvės alėjoje. Rodos nieko įspūdingo ar ne?

Kylam kamienu aukštyn ir matome štai ką:

Taaaaip, vis dar nieko įspūdingo :D. Juokauju gi. O, jei rimtai, tai pirmą kartą girdžiu šitą grupę. Smagu. O Erreway pasirodo ir fanų klubą Lietuvoje turi. Ir dar savo dieną ruošiasi turėti. Sėkmės jiems.

Ai, o vienas kolega Twitteryje siūlė lietuviškos popgrupės fanų klubą steigti:). O man iškilo klausimas, ar kas nors priklausot, priklausėt kokiam fanų klubui? Ką apie juos manote ir aišku prie visų klausimų dar ir tas kertinis KODĖL?:)

Rodyk draugams

ypatingas penktadienis

Parašė jignas | 2009-06-26 17:03

“…Yesterday was easy
Happiness came and went
I got the movie script
But I don’t know what it meant

I light a cigarette
‘Cause I can’t get no sleep
Theres nothing on the TV nothing on the radio
That means that much to me
Theres nothing on the TV nothing on the radio
That I can believe in…”

Razorlight - America .

Rodos niekuo neišsiskiriantis penktadienis, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio. Juk šiandien mus pasiekė liūdna žinia, jog anapilin iškeliavo pop karalius Maiklas Džeksonas. R.I.P.

Dar šis penktadienis - diena, kai Lietuvą pasiekė kiaulių gripas (man pastarasis įvykis priminė Lietuvos krikštą, nes mes vėlgi paskutiniai…). Taigi there is something new on the TV and something new on the radio… Sunku patikėti.

Rodyk draugams

paieška

Parašė jignas | 2009-06-19 19:12

Ieškojau šiandien spintelėj vaistų ir nejučia pagalvojau, kad reikia pagūglinti. Čia kas - įprotis ieškoti “Google” pagalba ir ar tai reiškia, kad dažniausiai aš IEŠKAU internete, o ne realiame pasaulyje? Hmmm. Pastaruoju metu tikrai taip, bet tokia mintis kilo pirmą kartą:).

 

radau čia. (paveikslėlį, o ne vaistus)

Ta proga dar vienas pamąstymas-susimąstymas - kažin kodėl į jau minėtos paieškos sistemos paieškos laukely įrašius žodį “search” tą sistemą išmeta tik 10-u rezultatu..

“Oh my Google” :D

Rodyk draugams

Aktsija

Parašė jignas | 2009-06-18 18:35

Kadangi. Mano. Kortelių skaitytuvas. “Parėjo”. Siūlau tokį dalyką - imat ir nufotografuojat kur nors geltoną bortelį - tokį, kur “negalima stoviniuoti prie jo”. Ir tada. Tą nuotrauką, jums leidus, įdėsiu aš į savo štai tinklaraštį ir parašysiu dviejų sakinių komentarą po ja. Komentaras jau sugalvotas, tik reikia iliustracijos. Tai. Laukiu. Ačiū.

Rodyk draugams

gali apknisti bet ką, bet tik ne “blogerį”:)

Parašė jignas | 2009-06-18 18:19

Taip, taip - gal kiek per skambiai pasakyta, bet mane kartais apima smalsumas ir knisuosi ten, kur kitas nekištų nosies:). Pavyzdžiui, šiandien “SSS” čiupau už vienos etiketės, ant kurios parašyta, kad jie “kerpa kainas” ir pyst iškrito etiketė senesnioji kaip supratau. Ką manot - ten tos pačios prekės 6 centais mažesnė kaina. Aha… reiškiaSI, kad “kirpti kainas” - tai ne kokią tai nuolaidą daryt:). Antikirpimas vyksta toks.

Foto nėra… atsiprašau, nes važiavom vamzdžių pirkti ir nepagalvojau, kad prireiks. Et.

Rodyk draugams

Life is…

Parašė jignas | 2009-06-17 21:32

…a song. Pažiūrim būtinai. Paklausom.

Jūs man galit paaiškinti, kodėl man neina įdėti youtubinio vaizdelio į tinklaraštį? Dedu jį kaip html.. ir rodo kažkokį rėmelį tik.

Klapsiu klavišais ir negaliu patikėti, kad nebereikia rašyti bakalaurinio. Tiesa - gavau 9 ir dar su pliusu, nes tipo kietai gyniausi. Bet vien per šiandien štai supratau nemažai dalykų liūdinančių šiek tiek ir viską galiu apibendrinti tėčio žodžiaiais - “tai Lietuva”. Einu žaisti foozbaliuką:). Kaip Jūs gyvenat?

Rodyk draugams

jei būčiau dj…

Parašė jignas | 2009-06-11 23:39

Jei būčiau diskotekų vedėjas, tai man per pasirodymą kokį tai kartą pritartų akordeonistas :). Noriu šito CD:
Photobucket

Rodyk draugams

Zuokas, Svaras ir Špokaitė - dviračiais jie “saules” raitė :D.

Parašė jignas | 2009-06-11 20:13

“Jau šį šeštadienį, birželio 13d. projektas „Riedėk ekologiškai” kviečia visus prisijungti prie akcijos „Dieną su dviračiu”. Miestelėnai ir miesto svečiai raginami rinktis ekologišką transporto priemonę - dviratį.

Akcija vyks Vilniuje ir Kaune visą dieną, jos metu „Riedėk ekologiškai” komanda dalins dviračių maršrutų ˛žemėlapius, skatins važinėti kultūringai ir atsakingai, atkreipti dėmesį į važiuojančius dviračiais ir būti supratingesniems. 

Iniciatyvą palaikantys Andrius Mamontovas ir Svaras teigia, kad važiuojant dviračiu išryškėja daugiau visuomenės problemų.  „Visa ko šaknys yra ne tik važiavimo dviračiu kultūra, bet iš esmės KULTŪRA, pagarbos vienas kitam stoka“, - sako G. Liaudanskas - Svaras. Pasak A. Mamontovo, visos problemos kyla iš to, kad ˛žmonės mato tik save. „Jei tu nustosi matyti tik save ir pradėsi pastebėt aplinkinius - problemų gerokai sumažės”, - kalba dviračiu dažniau važinėjantis atlikėjas. 

Ekologišką važinėjimą dviračiais taip pat pasirinko TS - LKD Pirmininkas Andrius Kubilius, Kauno meras Andrius Kupčinskas, Eglė Špokaitė, Igoris Kofas, Rolandas Vilkončius, Artūras Zuokas, treko dviratininkė Simona Krupeckaitė(!!!:D) 

„Riedėk ekologiškai” - tai socialinis projektas, kurio idėja - skatinti važiavimo dviračiu kultūrą. Iniciatyvos autoriai jau sukūrė pirmuosius dviračių maršrutų ˛žemėlapius, patalpino juos internete, kur kiekvienas gali juos komentuoti arba siūlyti naujus. Projektu taip pat siekiama atkreipti dėmesį į va˛inėjimo dviračiais kultūrą, žmonių požiūrį į dviratininkus bei dviratininkų elgesį. „Mes dažnai susiduriame su neteisėtai pastatyta mašina ant dviračių tako, dviratininkai nėra laikomi pilnateisiais eismo dalyviais, o ir patys žmonės neįvertina, jog pasirenka ne jiems skirtą taką pasivaiksčiojimams ir taip sukelia nepatogumų ne tik dviratininkams, bet ir savo pačių saugumui. Tačiau kartais patys dviratininkai neteisingai pasirenka savo maršrutą ar nesilaiko kelių eismo taisyklių”, - sako projekto vadovė Jevgenija Vienažindytė.

„Kurkime kultūringą važiavimą dviračiu kartu!!!” - kviečia projekto iniciatoriai. 

Projektas „Riedėk ekologiškai” yra vykdomas pagal Rotary klubo „Dipolis” Rotary lyderystės programą. 

Daugiau informacijos www.riedekekologiskai.lt bei www.dipolis.eu 

Kontaktams: 

Dainius Jakučionis 

Projekto “Riedėk ekologiškai” 

Atstovas ryšiams su visuomene 

tel.: 8 622 78573 

El.p.: dainiusjakucionis@gmail.com” CITATOS PABAIGA:).

Rodyk draugams