BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Genialumas nemiršta

Parašė jignas | 2011-10-08 12:44

…tiesiog taip sutapo… tądien buvau netoli Beno… turėjau po ranka “obuoliuką” ir fotoaparatą… ilgai mąsčiau, kaip pavadinti nuotrauką, bet pavadinimas čia turbūt reiškia mažiausiai… be didelio liūdesio, bet su paraginimu stabtelti ir pamąstyti.

Rodyk draugams

Socialinė mechanika balkone :)

Parašė jignas | 2011-08-27 20:45

Nemėgau ir turbūt niekad nepamėgsiu socialinių tinklų, bet štai jau kuris laikas bandau prisijaukinti “Facebook”. Ten rašau apie balkonus - jų puošybą, dedu nuotraukas, o ir muzikos kartais, kurią galima klausyti aišku ne tik balkone… :) Planuoju suorganizuoti “mano balkono dieną”, o kol kas su šiuo tinklaraščiu neatsisveikinu tik pranešu, jog mane galima “pasekti”/”pamėgti” ČIA.

Linkėjimai.

Ignas :)

Rodyk draugams

Su gimtadieniu :)

Parašė jignas | 2011-05-12 21:02

Kiek apleistas, bet jokiu būdu neužmirštas mano tinklaraštis mini trečiąjį gimtadienį. Tuo tarpu ZIP FM merginos SiSi - šiandien taip pat švenčia gimimo dieną - ketvirtąją. Sveikinimai. Tikrai šventiškas ketvirtadienis. Dėkui, kad skaitot, skaitėt ir skaitysit… Jau greitai pasipasakosiu apie naują savo projektą kodiniu pavadinimu Mano balkonas. Likite prisijungę taip sakant.

 

Linkėjimai visiems, kieno šiandien gimtadienis ir iki.

 

:)

Rodyk draugams

“Saugok tvarką ir tvarka saugos tave”

Parašė jignas | 2011-04-10 13:12

Paveikslas iš čia.

Antraštėje besipuikuojačią citatą (gali būti, kad užrašiau su klaida) perskaičiau Nidos vidurinės mokyklos infrmatikos kabinete. Be jokio moralizavimo noriu pakalbėti apie tvarką knygose, kurias pasiimame iš bibliotekų.

Dažnai tenka pasiimti knygų iš bibliotekos, o šios kaip taisyklė būna primargintos pieštukais - t.y. ankstesni skaitytojai pasižymi svarbias, įdomias ar neaiškias vietas ir dažniausiai pamiršta ištrinti savo “margumynus”. Klaustukai, šauktukai, rutuliukai… Aš pats dažniausiai piešiu “v” raides - tokias “varnas”. Prisipažinsiu - ištrinu irgi ne visada. Tai turbūt savotiškas skaitymo kultūros nebuvimas, nes derėtų visus komentarus ir nuorodas ištrinti, o gal netgi pasistengti nepiešti tiesiai į knygą. 

Yra ir teigiamų šio reiškinio aspektų… Aš asmeniškai visad pasitikiu tais, kas iki manęs skaitė tą knygą ir į pažymėtas vietas atkeipiu dėmesį. tiesą sakant, kartais tenka viską daryti paskubomis ir tokios pažymėtos vietos būna tikras išsigelbėjimas :). Tik tokiu atveju mano darbas gali būti labai panašus į to, kas šia literatūra rėmėsi prieš tai. Nors pagrindinės idėjos juk niekur nedingsta, tad dėl to daug pergyventi nereiktų…

Tiek minčių apie knygų skaitymą, o kitų asmenų pažymėtos svarbios vietos, manau, yra didelis iš bibliotekos pasiimtų knygų privalumas… Nors tai situacija, šiek tiek primenanti anksčiau mano aptartą kontrabandininkų ir asmenų, kurie iš jų perka ir jų neskundžia, santykį. Elgiamės netinkamai, bet, jei mums tai naudinga, žiūrime į tai “pro pirštus”. Atsiprašau, kad kalbu daugiskaita - turbūt nedrąsu prisipažinti, nes tada bus nesąžininga prašyti, kad “tvarka saugotų mane..” (o, pagaliau vienaskaita).

Rodyk draugams

Apie viešas paslaptis

Parašė jignas | 2011-03-06 16:28

Neslėpsiu - radau čia.

Yra tokios vietos, kurias vieni vadina “taškais”, kiti - “načnykais”. Ten galima įsigyti pačių įvairiausių prekių, bet dažniausiai tai būna alkoholiniai gėrimai, kontrabandinės cigaretės, kuras ar netgi vaistai. Jei tokia vieta yra kaime, tai vietiniai puikiai žino, kuriame “taške” ko galima rasti. Susiformuoja savotiškas pastovių klientų ratas. Bet kuriuo atveju - tai nelegali veikla.

Pats paprasčiausias būdas kovoti su šiais procesais yra teisėsaugos įsikišimas, baudos, bausmės. Viską derėtų daryti griežtai, tačiau korupcija labai įsišaknijusi, nes, manau, net patys pareigūnai ar valdžios atstovai, lankosi tokiose vietose, bet tikrai ne tam, kad jas panaikintų - atvirkščiai - jie ten apsiperka.

Bet ir į tokius procesus galima pažiūrėti žaismingai... :) Pavyzdžiui, žinote, kad ponas G prekiauja kontrabandiniu dyzelinu. Kartais jį aplankote ir įsipilate degalų į savo opelį. Pats esate asmuo, bent jau minimaliai mokantis dirbti kompiuteriu, o kitas jūsų gebėjimus gal net įvardintų kaip didžiulius, nes mokate sukurti tinklaraštį ar pan. Turite laiko ne tik skaityti naujienas internete, bet ir pats mėgstate rašyti. Kaip tai susiję su ponu G?

Imkite ir sukurkite tinklaraštį apie jo veiklą, pareklamuokite ją: paanalizuokite dyzelino kainų kitimą pono G “degalinėje”, aprašykite tai, kaip paskutinį kartą pylėtės ten dyzelino ir kaip susitikote tuo pačiu tikslu atvykusį buvusį bendraklasį, kuris dabar dirba mero patarėju ūkio klausimais… Laisvoj šaly jūs esat laisvas reikšti savo mintis, pasakoti potyrius, o tai, kad pasidalinsite su kitais informacija, kur galima kažką gauti pigiau, tikrai nėra nusikaltimas. Ar klystu?

Bijome garsiai kalbėti apie tai, kas yra vadinama viešomis paslaptimis. Viena tokių - esame apgailėtini bailiai.

Rodyk draugams

Apie (tele)viziją

Parašė jignas | 2011-02-07 17:50

Visaginas – miestas, kurio pavadinimą dažnas net kirčiuoja netaisyklingai (kur ten tas kirtis dedasi?), o apie pabuvojimą jame nėra ką kalbėti. Todėl nenuostabu, kad mitų apie šį miestą galima prisiklausyti daug, o ir tyrėjus jis intriguoja bent jau ta prasme, jog ši vietovė neatsiejama nuo Atominės Elektrinės (AE), kuri kaip žinia buvo uždaryta. Tai reiškia, kad žmonės turėjo susidurti su daugybe problemų – pradedant bedarbyste, baigiant tapatybės klausimais.

Kol turime „smagesnių“ istorijų apie visokius zvonkus ir radžius, tol nekalbame apie rimtesnes problemas. Labai buvo juokinga klausyti diskusijos vienoje „publicistinėje“ laidoje, kur visokio plauko individai – pradedant žymiu prodiuseriu, baigiant parduotuvės savininku – diskutavo, šūkaliojo apie tai, kaip čia viskas sukurta žurnalistų/PR specialistų ir kaip maustoma visuomenė.

Jei kažkokia ten Dailės akademijos studentė geriausiu eterio laiku gali kaip kaimo melžėja (neturiu nieko asmeniško prieš pastarosios profesijos atstoves) plūstis ir vaidinti pasipiktinusią, tai aš tikrai visiems tokiems „pasipiktinusiems“ galiu pasakyti – eikit Jūs nx.

Grįžkime prie Visagino. Problemiška vietelė, tačiau apie miestą, kurį daugelis žinojo tik dėl to, jog kažkur ten stovi mūsų AE, dabar jau žino ir dėl to, kad iš ten „eksportuojami“ dainingi jaunuoliai, o ir pats miestas staiga buvo įsuktas į projektą, kuriame Lietuva padalinta taip, kaip ją ir reikėtų dalinti – o ne į apskritis ar rajonus. Visaginas tuomet kaip lygus su lygiu kaunasi su, pavyzdžiui, Žemaitija. Štai jums ir problemų sprendimo būdas. Tik nemanau, kad visa tai įvyko tikslingai nors gal… Miestas, kuris drąsiai gali būti vadinamas valstybe valstybėje (nors tai nėra kažkas unikalaus mūsų krašte), mano galva, tapo puikiu pavyzdžiu, kaip televizija gali įtakoti visuomenę.

Užbaigti viską noriu liūdna gaida su truputuku ironijos. Į politiką sveiko proto žmonės mūsuose nesiveržia. Į televiziją - veržiasi, tik ten juos užgožia tie, kurie galvoja, jog savo pasiklykavimais „kodėl, ką daryt ir kas atsitiko“ daro gerus darbus. Ir ten ir ten svarbiausia yra pinigai, o tiksliau – sumąstyti, kaip kuo lengviau jų gauti. Neapsisprendžiu, kur pats norėčiau labiau… Vis labiau ryškėja vizija, jog kraustysiuos į kokį primirštą Lietuvos kraštą ir iš ten mėginsiu visus sužavėti kuo nors plonu (balsu jau nesužavėsiu…). O ar į valdžią, ar į televiziją pasukt – tada jau žiūrėsiu, kas daugiau pinigų duos.

Rodyk draugams

Viskas gerai… :) Su šventėmis.

Parašė jignas | 2010-12-24 17:14

Ak, koks keistas reiškinys yra tas tinklaraštis. Jis tikras realaus gyvenimo veidrodis, o ypač jei jį rašai nebe pirmus metus.

Tiek kartų nesu spaudinėjęs ant mygtuko “šlamštas”, kiek tai dariau prieš šias šventes, nesu niekad dar patyręs tokio išgąsčio, kai aplink žmonės zuja ir perka viską, kas pakliūna po ranka, esu matęs tiek daug sniego, bet kad taip niekas juo nesidžiaugtų… Ar kada buvau toks užsiėmęs kaip prieš ir per šias šventes? Ne.

Per šiuos metus buvau ir blogas ir geras, susipažinau su labai daug naujų ir įdomių žmonių. Parašiau aibes esė, darbų, darbelių - rimtesnių ir ne tokių rimtų. Padariau keletą nuotraukų, išgirdau naujų dainų (jos nebūtinai parašytos šiemet…), išbandžiau kelias fantastiškas pirtis, dirbau ir tinginiavau, pykau ir pykdžiau, bet kad ir ką dariau - visad stengiausi būti nuoširdus. Kaip ir rašydamas šį tinklaraštį.

Dabar lupu jau n-tąjį mandariną, dar šį bei tą dirbinėju, klausau ramios muzikos ir geriu arbatą. Kūčių vakaras ir su tuo Jus labai sveikinu. Kad ir ką veikiat, kad ir ką veikėt ar veiksit. Buvot ir blogi ir geri…

Nuoširdžiai, su šypsena jignas.

:)

Rodyk draugams

Šventės keičia šventes

Parašė jignas | 2010-11-18 13:40

Vakar Kaunas smagiai minėjo Tarptautinę studentų dieną. Šiandien minim Pasaulinę filosofijos dieną. Šventės keičia šventes, o šiandien miesto erdvėse galima išvysti filosofus, sakančius viešas prakalbas, o vakare “pafilosofuoti” “boškėj”. Su šventėm visus :).

Rodyk draugams

Fotoparoda “Miesto vitrina”

Parašė jignas | 2010-11-06 19:12

Visiems rekomenduoju ir labai sveikinu Mantą. Šaunuolis. Man tai yra visiškai nepriklausomo meno bei vadinamosios pilietinės žurnalistikos pavyzdys…

Smagu, kai svajonės pildosi.

Galima būtų kalbėti daug, bet geriau tiesiog pamatyti.

Sėkmės. O daugiau foto galima rasti miestovitrina.lt .

Rodyk draugams

Svajonių sapnas

Parašė jignas | 2010-10-23 13:21

Šitą ir dar daug grožio radau čia. Kur rado jie - jau ne mano reikalas.

Sapnavau. Kad diena buvo tokia vėjuota ir tokia permaininga, kokia gali būti tik rudenį. Tolstant vasarai. Artėjant žiemai. Bet tai buvo tik oras, kuris padėjo greitai išspręsti nuolat iškylantį klausimą “kaip apsirengti”. Apsirengėm ir išėjom į miestą. Pietauti. Būna tokių vietų, į kurias užėjus pasijunti, tarsi čia užsuki kiekvieną sekmadienio popietę ir taip jau kokius 7 metus. Šita buvo būtent tokia ir dar su skania sriuba, lengvu antruoju patiekalu, sausainiukais ir arbata, kuri yra tokio rudens kažin kelintos eilės pusseserė… Kavos sesuo.

Sapnuoti maistą ar mylimą užeigą yra viena, o sapnuoti tą jausmą, kai niekur neskubi, kai pietauji dvi valandas, daug šypsaisi… Kai jauti skonį, kvapą, šaltą vėją… Ir kai visu tuo mėgaujiesi… Svajonių sapnas.

Tikiuosi kitą kartą susapnuoti kažką panašaus tik jau pusnynų fone.

Gražaus visiems savaitgalio.

Rodyk draugams