Paveikslas iš čia.

Antraštėje besipuikuojačią citatą (gali būti, kad užrašiau su klaida) perskaičiau Nidos vidurinės mokyklos infrmatikos kabinete. Be jokio moralizavimo noriu pakalbėti apie tvarką knygose, kurias pasiimame iš bibliotekų.

Dažnai tenka pasiimti knygų iš bibliotekos, o šios kaip taisyklė būna primargintos pieštukais - t.y. ankstesni skaitytojai pasižymi svarbias, įdomias ar neaiškias vietas ir dažniausiai pamiršta ištrinti savo “margumynus”. Klaustukai, šauktukai, rutuliukai… Aš pats dažniausiai piešiu “v” raides - tokias “varnas”. Prisipažinsiu - ištrinu irgi ne visada. Tai turbūt savotiškas skaitymo kultūros nebuvimas, nes derėtų visus komentarus ir nuorodas ištrinti, o gal netgi pasistengti nepiešti tiesiai į knygą. 

Yra ir teigiamų šio reiškinio aspektų… Aš asmeniškai visad pasitikiu tais, kas iki manęs skaitė tą knygą ir į pažymėtas vietas atkeipiu dėmesį. tiesą sakant, kartais tenka viską daryti paskubomis ir tokios pažymėtos vietos būna tikras išsigelbėjimas :). Tik tokiu atveju mano darbas gali būti labai panašus į to, kas šia literatūra rėmėsi prieš tai. Nors pagrindinės idėjos juk niekur nedingsta, tad dėl to daug pergyventi nereiktų…

Tiek minčių apie knygų skaitymą, o kitų asmenų pažymėtos svarbios vietos, manau, yra didelis iš bibliotekos pasiimtų knygų privalumas… Nors tai situacija, šiek tiek primenanti anksčiau mano aptartą kontrabandininkų ir asmenų, kurie iš jų perka ir jų neskundžia, santykį. Elgiamės netinkamai, bet, jei mums tai naudinga, žiūrime į tai “pro pirštus”. Atsiprašau, kad kalbu daugiskaita - turbūt nedrąsu prisipažinti, nes tada bus nesąžininga prašyti, kad “tvarka saugotų mane..” (o, pagaliau vienaskaita).

Patiko (0)

Rodyk draugams