Kai sugalvojome su tėčiu, jog norim pasitobulinti ar tiksliau - įgauti šiokių tokių pirtininkystės pradmenų, labai apsidžiaugiau, radęs pirtis.lt organizuojamus kursus. Puikiai tiko laikas, o beveik 200 kilometrų iki numatytos vietos nėra gi jau tiek daug, pamanėm. Buvo šiokių tokių “techninių kliūčių” (kliūtimi nelaikau to, kad pasikeitė numatyta vieta dėl oro sąlygų…), bet štai šeštadienio rytą atvykom į netoli Vilniaus esantį “Jazz Hotel“. Pasitiko mus po pusnis lakstantis ir nuolat lojantis, bet labai linksmas “Jorkas” ir pats viešbučio savininkas Nikolajus. Jis mums padarė mini ekskursiją, parodė, kaip šauniai įsikūręs gamtos prieglobstyje (legalu tai ar ne - kitas klausimas..:D), nuvedė į pirtį, kuri asmeniškai man paliko neišdildomą įspūdį vien tik ją pamačius, o po visų procedūrų jaučiausi.. Net nežinau kaip pavadinti - apsvaigęs, kartu žvalus, atsipalaidavęs, ramus, pailsėjęs… Žodžiu - LAIMINGAS.

Teorinė seminaro dalis buvo naudinga ir taip pat gan įspūdinga, nes Rimas Kavaliauskas yra tikras pirties gurmanas/specialistas/mylėtojas  - žogus, su kuriuo, manau, būtų įdomu padiskutuoti ne tik apie pirtį. Praktinė dalis.. Žinot yra tokia taisyklė, kad kas nutinka garinėje turi likti garinėje. O iš tikrųjų žodžiais perteikti tai būtų sunku. Po paskutinio užėjimo priepirtyje sėdėjom ir kalbėjom, kad nesinori persirenginėti, nesinori grįžti į kasdienybę, nes pirtis padėjo nuo jos atitrūkti. Tikrai kaip maži vaikai džiagėmės procedūromis, viskuo domėjomės, o ponas Rimas mums puikiai viską paaiškindavo, pademonstruodavo.

Aš, išgirdęs istoriją apie suomius, kurie jaučiasi vieniši ir kurie kartais prisigeria ir to pasekoje saunoje gauna galą, susimąsčiau apie mus - lietuvius. Juk mūsų artimiausi kaimynai vos už mūrinės sienos - ne už 30 kilometrų - o ar mes su jais bendraujam, ar galim nueiti, kai pasidaro liūdna ar norisi pasidalinti džiaugsmais. O kaip su draugais? Jų turim, bet jie visi “feisbuke”, jų taip pat nereikia sutikti gyvai… O, jei susitinkam, tai labai dažnai tik pagerti (kad ir pirtyje). Jokiu būdu nemoralizuoju tiesiog labai labai smagu tiesiog pirmiausia pačiam susivokti, kad yra paprastesnių ir labai šaunių užsiėmimų, kurie laimės hormonų leidžia pasigaminti ne vienai dienai. Jei netikit, siūlau pamėginti. tikrai nepasigailėsit.

:)

Patiko (0)

Rodyk draugams