Žodžiui “šūdas” galima atrasti įvairių neva tai gražesnių sinonimų kaip ir žodžiui “idiotas” turbūt. Pagalvojau apie tai vakar, vaikščiodamas Kauno gatvėmis, nes teko nueiti nemenką kelio galą ir pamatyti tiesiog krūvas šunų išmatų, kurios ant sniego ypač gerai matosi. Kakučiai ant kiekvieno kampo. Turėjau fotoaparatą, bet susilaikiau nuo fotosesijos…:)

Taigi neatsakigi (štai dar vienas gražesnis žodis..:) ) piliečiai net negalvoja surinkti to, ką palieka jų augintiniai. Visos tos socialinės reklamos, jog prisišikęs privalai išsivalyti matyt jų nepasiekė. Reiškia reikia imtis kiek kitokių priemonių. Sukurti tinkamą infrastruktūrą, kuomet pristatoma daug šiukšledėžių, prie kiekvienos laiptinės galima rasti nemokamų maišelių ir pan. - tai turėtų būti savaime suvokiami dalykai (prioritetiniai darbai). Ką dar galima padaryti?

Eidamas gatve ar takais, kurių pakraščiai nukloti šunų išmatomis, pagalvojau, jog čia kaip kokioj fermoj/tvarte. Ir tada vaizduotėje man iškilo toks vaizdas:) - o ką, jei pagamintume daug tokių mažų kartoninių namukų be dugno (tokių mini-fermų, tvartukų) ir juos uždėtume ant tų išmatų krūvelių. Nesimatytų kakučių bent jau laikinai, bet esmė tame, kad taip atkreiptume praeivių dėmesį, bet ne taip pat, kaip jį atkreipia krūvelės išmatų - atkreiptume gerąja prasme. Praeiviai ne susinervintų, o susidomėtų. Susidomėtų… šūdu :). Nes manau, kad tik gan netikėti poelgiai gali padėti spręsti tokias problemas, kurių daugelis išvis nelaiko problemomis (kol koks nors skaiva ar dar kažkas ima apie tai kalbėti per TV…). Taigi kas mokat namelius iš kartono gamint? :)

Patiko (0)

Rodyk draugams