Neslėpsiu - radau čia.

Yra tokios vietos, kurias vieni vadina “taškais”, kiti - “načnykais”. Ten galima įsigyti pačių įvairiausių prekių, bet dažniausiai tai būna alkoholiniai gėrimai, kontrabandinės cigaretės, kuras ar netgi vaistai. Jei tokia vieta yra kaime, tai vietiniai puikiai žino, kuriame “taške” ko galima rasti. Susiformuoja savotiškas pastovių klientų ratas. Bet kuriuo atveju - tai nelegali veikla.

Pats paprasčiausias būdas kovoti su šiais procesais yra teisėsaugos įsikišimas, baudos, bausmės. Viską derėtų daryti griežtai, tačiau korupcija labai įsišaknijusi, nes, manau, net patys pareigūnai ar valdžios atstovai, lankosi tokiose vietose, bet tikrai ne tam, kad jas panaikintų - atvirkščiai - jie ten apsiperka.

Bet ir į tokius procesus galima pažiūrėti žaismingai... :) Pavyzdžiui, žinote, kad ponas G prekiauja kontrabandiniu dyzelinu. Kartais jį aplankote ir įsipilate degalų į savo opelį. Pats esate asmuo, bent jau minimaliai mokantis dirbti kompiuteriu, o kitas jūsų gebėjimus gal net įvardintų kaip didžiulius, nes mokate sukurti tinklaraštį ar pan. Turite laiko ne tik skaityti naujienas internete, bet ir pats mėgstate rašyti. Kaip tai susiję su ponu G?

Imkite ir sukurkite tinklaraštį apie jo veiklą, pareklamuokite ją: paanalizuokite dyzelino kainų kitimą pono G “degalinėje”, aprašykite tai, kaip paskutinį kartą pylėtės ten dyzelino ir kaip susitikote tuo pačiu tikslu atvykusį buvusį bendraklasį, kuris dabar dirba mero patarėju ūkio klausimais… Laisvoj šaly jūs esat laisvas reikšti savo mintis, pasakoti potyrius, o tai, kad pasidalinsite su kitais informacija, kur galima kažką gauti pigiau, tikrai nėra nusikaltimas. Ar klystu?

Bijome garsiai kalbėti apie tai, kas yra vadinama viešomis paslaptimis. Viena tokių - esame apgailėtini bailiai.

Rodyk draugams