BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kartais galima žiūrėti pro pirštus, o kartais su humoru

Parašė jignas | 2010-08-29 13:07

Čia yra ir daugiau.

Mūsuose tokių išradingų piliečių taip pat yra, o pastaruoju metu ypač buvo kalbama apie problemas kalėjimuose, slapta įnešamus narkotikus ir pan. Tik įvardinti akivaizdžius dalykus negana, reikia imtis veiksmų, bet…

Žadu kitame įraše (ar šiaip kada) pasidalinti mintimis apie “tikrąją” kontrabandą, kuri itin klesti ir daugeliui yra vienintelis pragyvenimo šaltinis.

Nors… kam tai rūpi.

:)

Rodyk draugams

Nieks nematė…

Parašė jignas | 2010-08-22 18:57

Sekmadienio daina be konkurencijos - Neda ir Olegas - Yra šalis.

Ai, beje gal kas matėt šitą nutikimą? Pamaloninkit smalsuolius tuo video ar šiaip įspūdžiais.

Jei apie įspūdžius, tai aš savuosius apie vieną tokį aplankytą koncertą dėstau čia.

Gražaus likusio savaitgalio :).

Rodyk draugams

jei būčiau dj…

Parašė jignas | 2010-08-22 00:30

Šiandien buvau smuikininko koncerte. Nusprendžiau, kad labiau norėčiau būti Dj, nei smuikininku. Gročiau Expendable Youth - Cannibalistic ir RX - Bumble.

“Go Simpson”. :)

Rodyk draugams

Pagausiu, pagausiu arba ar įmanoma, kad antilopės gaudytų leopardus?

Parašė jignas | 2010-08-21 14:54

Gyviai pavadinime galėjo būti ir kiti tik svarbu, kad būtų sujaukta mitybos grandinė.

Skaitinėjau kolegos tinklaraštininko aprašytus nuotykius su kelių policija Kaune. Pirmą ir antrą dalis bei, manau, kaip ir daugelis susipažinusių su šia istorija lauksiu tęsinio. Labai patiko pirmoji dalis, nes situacija tiesiog standartinė ir net baisu pagalvoti, kiek per dieną tokių įvyksta visoje Lietuvoje (susisiaurinkime iki gimtinės…). Patiko tai, kaip paprastai ir kultūringai ji aprašyta. Ir pagalvojau, jog būtent tokiomis priemonėmis galima gan šauniai kovoti su korupcija ir tokiu bjauriu kelių policininkų įžūlumu. Štai reikia tiesiog nenusileisti į jų lygį, išlikti kiek galima ramesniu, bet kartu parodyti, jog esi pilietis, galintis pakovoti už savas teises. Gaila tik, kad pagrindiniai kovos įrankiai dažnai būna ryškiaspalvė liemenė, gesintuvas, vaistinėlė ar… klevo lapas Ir tuo viskas apsiriboja.

Bet pilietiškumo apraiškas mes galime parodyti ne tik tokiose situacijose, kai susiduriami akis į akį su teisėsauga (ak, kaip šis žodis juokingai skamba aptariamos situacijos kontekste). Kaip tai padaryti? Keletas mano pamąstymų:

Galima būtų sukurti platformą, kurioje žmonės iš visos Lietuvos galėtų publikuoti nuotraukas ar video apie vietas, kuriose dažniausiai stovi kelių policininkai su tikslu pasipinigauti. Aš asmeniškai žinau net kelias tokias vietas. Juk yra atkarpų keliuose, o ir gatvių, sankryžų miestuose, kur, neturėdamas jokių piktų kėslų, gali tiesiog suklysti. Klaida dažnai nebūna tokia, kuri sukelia didžiulį pavojų aplinkiniams, tačiau už kampo tavęs jau laukia policininkas, kuris tikisi kyšio ir kuriam deja mažiausiai svarbus eismo dalyvių saugumas. Tokią “duomenų bazę” siūlau kurti ne tam, kad panervintume policininkus, bet tam, kad kuo daugiau žmonių žinotų apie vietas, kuriose painus eismas. Juk policininkai dažniausiai ir naudojasi tokiomis vietomis. O pasiskaitęs apie tokią sankryžą kaip minėtoji Kaune, vargu ar važiuosi iš antros juostos tiesiai. Tai reiškia, kad nekelsi pavojaus kitiems eismo dalyviams. To juk ir siekia mūsų tvarką prižiūrintys asmenys ar ne?

Kaip atpažinti tokias “sudėtingas” vietas? Turbūt iš pasaloje tykančių policininkų. Mano vieno draugo vos neišvežė į nuovadą, kai jis pėsčiomis priėjo prie kelių policininkų, stovėjusių tamsiu paros metu už krūmų ir neįsijungusių gabaritinių šviesų, ir ėmė aiškinti, jog taip elgtis nedera. “Grobio” buvo laukiama prie sankryžos su “Stop” ženklu. Puikus tykojimo pavyzdys, tačiau nereikia nuklysti į išvedžiojimus, jog policininkai visuomet blogi. Sustoti prie tokio ženklo būtina, tačiau ar geriau gaudyti tą, kuris “prasmuko” pro ženklą nesukeldamas avarijos (o juk galėjo ir neprasmukti, galėjo žūti žmonės) ar mėginti iš anksto užkirsti kelią galimiems įvykiams ir pasistatyti automobilį, kurį daugelis vairuotojų vis dar gerbia, matomoje vietoje. Manau, tikimybė, kad vairuotojas, matydamas kelyje patruliuojančius pareigūnus, nesustos prie “Stop” ženklo, tikrai sumažėja.

Taip yra ir su kitais kelio ženklais. Galima policininkams įsitaisyti visiems matomoje vietoje ir taip skatinti vairuotojus būti atidesnius, bet galima tūnoti kažkur už kampo ir pulti kiekvieną pažeidėją tiesiog iš pasalų. Tokiais atvejais man policininkai panašūs į laukinius plėšrūnus, nes pasigavę vieną auką būna labai ja užsiėmę (ir berods negali susistabdyti dviejų eismo priemonių vienu metu ar pan.). Įdomu kiek vairuotojų tuo metu, kol pareigūnai bendravo su kolega tinklaraštininku, iš antros juostos Mindaugo prospektu nuvažiavo tiesiai…

Galima pasiūlyti ir dar labiau utopinių idėjų. Juk apie “žuvingas” (”grybingas”) vietas galima paklausti pačių policininkų… Tikimybė, kad išduos yra labai maža, bet juk tai, kad ten dažniausiai galima sučiupti pažeidėjų, kartu reiškia ir tai, kad ta vieta problemiška, reikia kažką joje keisti. Galima ją patyliukais dar labiau apsodinti krūmais, kad būtų policininkui lengviau pasislėpti, bet galima visiems kartu padiskutuoti, kas ten blogai. Juk NET ir Švietimo ministras žada diskutuoti pagaliau su visuomene… Diskusijos gerai, o ypač jei jos susiję su žmonių gerove. Ir ne tik tų, kurie tokie žali ir į save riestais pirščiukais.

Rodyk draugams

kaiiiii garsumas

Parašė jignas | 2010-08-18 00:09

ČIA turėjo būti koks smagus paveikslėlis, bet beieškodamas jo, atradau, jog kalba panašia tema žmogus vienas. Tik jis kitapus Atlanto berods, tad įsivaizduokit, kad pas mane paveikslėlis toks pat, kaip prie to straipsnio, nes vis vien jį būčiau naudojęs.

***

Kodėl, kai per TV3 (turbūt ne tik per šitą) kanalą rodo reklamą, padidėja mano televizoriaus garsas? Kad garsiau praneštų apie 50 lietuviškų pinigų kainuojančio E.Iglesias kompaktinio disko išleidimą ar kad pareklamuotų dantų pastą anglų kalba su lietuviškais subtitrais?

(Anksčiau lyg ir nereklamuodavo CD užsienio atlikėjų per mūsų kanalus, o gal aš tiesiog nepastebėdavau… Bet kuriuo atveju, aš manau, kad tai piratavimo skatinimas tiesiog. Kas žiūri televizijas lietuviškas, tas ir piratauja :). Išmąsčiau.)

Televizija - tema išsemta ir nėr reikalo kritikuoti nekritikuotinus dalykus. Čia kaip spardyti gulintį tik kad televizijos pačios “atsigula”. Turbūt iš tingumo. Ką čia naujo sugalvosi, o juk patogumo viršūnė yra imti ir nukopijuoti daug ką nuo konkurentų… Susijunkit visi krūvon ir bus rami galva.

Apie ką aš čia? Ai, apie padidėjusį televizoriaus garsą reklamų metu. Juk televizija yra skirta tinginiams ir kam čia žmones versti reguliuoti garsą - t.y. paimti TV pultelį nuo stalo, spaudinėti mygtukus, vėl jį padėti atgal. Net baisu pagalvoti apie tuos, kurių pulteliuose esti nusėdusios baterijos. Galima tik įsivaizduoti, kaip šie žmonės purto pultelius, maigo, keikiasi ir tuo metu reklama jiems mažiausiai rūpi… Nes juk garsą mes būnam susireguliavę taip, kaip tuo metu mums geriausia. Norėtume garsiau, tai turbūt ir pasigarsintume.

Gal reiktų kokią peticiją ir mums rašyt. Bet gal geriau tiesiog išjungt tą plazmos ar kokių ten kristalų dėžę ir nesukt sau galvos.

Be to gali būti, kad gal čia tik man su ausim kažkas, tai tada išvis persiprašau.

:)))

Rodyk draugams

Apie eilėraščius, ausų “pjaustymą” ir lengvą “poxujizmą”

Parašė jignas | 2010-08-16 00:07

Žolinės. Bet ne apie tai čia.

…Įsivaizduokit tokią situaciją, jog Jūs stovite ant scenos prieš didelę auditoriją. Tarkim 500 akių spokso į Jus, o ir tiek pat ausų laukia, kol tikriausiai imsite deklamuoti eilėraštį ar kokios nors iškilios asmenybės protingas mintis. Nes čia tokia proga (Paskutinis skambutis mokykloje ar pan.). O Jūs pasiruošęs (-usi) tik… tik savo kūrybos eilėraštį. Ne M.Marcinkevičius ar V.Mačernis šių eilučių autorius, o Jūs. Eilėraščio niekas niekad nėra girdėjęs ir šiuo momentu turbūt staiga susimąstot, kad gal taip reikėjo ir palikti…

Ar sakot savo pavardę ar tiesiog pradedate deklamuoti? Pasirinkime antrąjį variantą (velniai nematė, ne literatūros pamoka ir niekas už tai nenubaus). Eilėraštis jūsų kūrybos, esat mintyse jį deklamavęs -(usi) daugybę kartų ir kur tik nesate to daręs (-usi) - troleibuse, mylimoje picerijoje, sporto salėje… Bet kuriuo atveju žmonių aplinkui būdavo, bet mažiau, o svarbiausia jie turbūt net nesusimąstydavo, jog Jūs mintyse deklamuojate eiles. Taigi suvokiate staiga dar ir tai, kad turbūt reikėjo pasirepetuoti, kad reikėjo bent kelis kartus garsiai paporinti (kad ir prieš veidrodį) tai, ką dabar išgirs visi susirinkusieji. Daug laiko galvoti nėra. Pradedate deklamuoti. Kas klausosi įdėmiai, tiems nelabai aišku, kas čia per eilės, kodėl Jūs taip jaudinatės, truputį užsikertate pradžioje ir rodos “kuriate vietoje”.

Spoksančių visad yra daugiau nei klausančių, tad ausų skaičių galime drąsiai “rėžti” per pusę ( suvokit, kad ne ausis gi pjaunam čia.. :P ) ir štai kokie 125 žmogeliai išgirdo tai, ką Jūs norėjote pasakyti. Jie sudalyvavo premjeroje. jie turbūt mažai ką suprato, bet svarbu čia ne tai. O kas svarbu? Dėl to, kad kiek naivokai mąstėte, jog savos kūrybos eilėraštį padeklamuoti yra vieni juokai, Jūs tai ėmėt ir padarėt. Žengėt žingsnį, žingsnelį, žingsniuką (ak, kokia žavi mūsų kalba…), o va ar į priekį ar atgal ne taip ir svarbu. Gal Jūs daugiau niekad nebekursit eilių, jų nedeklamuosite net mintyse, o gal laikui bėgant ir poezijos knygą išleisit. Rašys mokiniai Jūsų eilėraščių interpretacijas, o gal tik įkaušes juos deklamuosit vidurnaktį kur nors Maskvoje, išėjęs (-usi) iš baro. Tiesiog nedera niekad pamiršti, jog būti “poxujistu” (čia jau mūsų kalboje, o labiau gal manam žodyne neatsiranda nieko geriau kaip šis “skolinys”) nėra taip blogai, o kartais net būtina, nes pasaulis gali taip prarasti tikrų genijų, o taip pat - greičiau gali sužinoti, ką “apmėtyti kiaušiniais :). Svarbiausia, kad susivokiame mes patys. Ai, dar svarbu, ar Jūs tądien sakydamas eilėraštį buvot abiturientas, ar pirmaklasis. Bet čia jau kita tema…

Rodyk draugams

Vieno įvykio visuomenė

Parašė jignas | 2010-08-12 00:01

Radau čia.

Kaip žinia mes gyvi ne vien duona ir vandeniu. Egzistuoja daugybė dalykų, be kurių atrodo neįmanoma gyventi. Galima būtų leistis į Maslow piramidės subtilybes, bet to nedarysiu. Tiesiog susimąsčiau apie tai, kaip mes kasdien, kas savaitę ar kas mėnesį gyvenam vis kitais įvykiais. Žinia veja žinią, bet visuomet būna tokia, kuri yra eskaluojama labiausiai. Šią savaitę štai nerimaujame dėl praūžusio viesulo ir rodos daugiau niekas nevyksta. Toki sąlyginai rimti įvykiai tarsi nustelbia tuos, kurie yra apskritai “zvonkiniai” - t.y. tokie, kurie gali būti paskelbi plačiai visuomenei, bet galima apie juos ir patylėti, nes taip nutinka kasdien daugeliui.

Štai viesulas mūsuose nėra kasdienybė, kaip ir prezidento mirtis ar pedofilijos skandalas. Bet viesulų turbūt tik daugės (juk gal ne be reikalo vienas fizikas siūlo kuo greičiau nešdintis iš šios planetos…), politikai mūsuose pripažinkime jau irgi ne pirmos jaunystės (nelinkiu nei vienam mirties aišku), o pedofilija tai apskritai, manau, problema, kurią spręsime dar ilgai.

Bet visos pagrindinės temos ima ir “išsisemia”. Šį rytą Lietuvos radijo ryto laidoje vedėjai ragino skambinti žmones, kurie nukentėjo nuo viesulo ar tiesiog pasidalinti baugiais įspūdžiais, bet per pusvalandį berods nesulaukė nei vieno skambučio ir pripažino, kad aktyvumas labai menkas. Gal žmonės nuo kalbų perėjo prie darbų, bet kartais man atrodo, kad iš tokių naujienų mėginama išspausti viską. Tiesiog gręžti jas, kol atsiranda kažkas naujo, kažkas, kas aktualu daugeliui, aktualu čia ir dabar.

Įdomu būna pasikalbėti su žmonėmis, kurie tam tikrą laiko tarpą neseka spaudos ar televizijos ir tik būna kažką girdėję. Jie dažniausiai mažai ką praranda, bet visvien bent šiekt tiek (kad ir “pavėluotai”) išgyvena tą žinią. Man asmeniškai įdomu žinias sužinoti kuo anksčiau, o toliau kartais būna visai neįdomu ar net įkyru apie tai nuolat girdėti. Štai apie viesulą “išgirdau” pro pravirą buto langą, besivartydamas lovoj viename iš Vilniaus miegamųjų rajonų. Jis tiesiog atūžė ir labai greitai praėjo. Tuo metu vargu ar kuri iš žinių tarnybų galėjo ką nors pasiūlyti. Juk nacionalinis transliuotojas naktimis apskritai išjungiamas, o juk lyg ir turėtų pranešti apie stichijos šėlsmą…

Išgyvensime šią nelaimę dar ilgai: kalbėsime apie ją, kirsim, krausim pigiai gautas malkas, liūdėsim dėl išverstų medžių. Ir lauksim kitos didžiosios žinios, kuri mus užvaldys. Galima netgi būtų imti lažintis, kas tai bus. Gal krepšinio čempionatas..? Bet kuriuo atveju - tikėkimės, kad ne kokios skerdynės ar kitos baisybės.

Nors mes gi įpratę dažniausiai kalbėti apie blogus dalykus, bet Juk tos “didžiosios žinios”, įvykiai būna ir teigiami. Būtent krepšinis turi tokią savybę, nes kai sekasi, tai taip ir norisi, kad pergalės niekad nesibaigtų. Tada rodos tegul žaidžia jie, kad ir du mėnesius. Kitaip būna, kai pralošinėjam. Tik čia puikus pavyzdys, kai įvykiai visuomet gali būti bent jau dvejopai traktuojami. Mirusiųjų neprikelsi, bet žinias apie jų netektį gali pakeisti, pavyzdžiui, naujienos apie tų žmonių įkurtus fondus, labdarą, renginių organizavimą ir pan. Medžius taip pat galima atsodinti. Organizuojam masinę sodinimo talką pavasarį? Tik čia aš pats save pagaunu, jog vis grįžtu prie to vieno įvykio, apie kurį girdžiu visą šią savaitę. Todėl dedu tašką ir einu ieškoti kažko.. “naujo”.

Jei kas perskaitėt iki pabaigos - jūs bepročiai :). Ačiū.

Rodyk draugams

Tęsiant (ir turbūt užbaigiant) šlapinimosi temą :)

Parašė jignas | 2010-08-08 21:37

Radau čia.

O Vilniuje prie prezidentūros yra toks ženklas?

Rodyk draugams

Apšvieta

Parašė jignas | 2010-08-08 21:25

Paveikslėlis vogtas čia.

O dar atsiranda tokių, kurie teigia, jog universitetas nieko neduoda ir tai tik laiko švaistymas. Netiesa. Man idėja, apie kurią dabar pakalbėsiu, ir šovė galvon būtent universitete. Tiksliau - universiteto tualete.

Taigi vieną kartą ateinu (gan sparčiu žingsniu, nes šlapimo pūslė jau siuntė signalus, kad “kiek gi galima…“) į tualetą, įsijungiu šviesą ir sau ramiai nusilengvinu. Iš pradžių patalpoj net ir įjungus šviesą buvo savotiška prietema, bet štai dabar - tiesiog akyse prašviesėjo. Šviesu. Netrukau suvokti, jog tai energiją taupančios lemputės, kurios ryškiai šviečia ne iš karto. Bet taip pat pagalvojau, kad būna gi kartais, jog šlapimo pūslė itin aktyviai ir ilgai “priekaištauja” ir nusišlapinę pasakome - “net akyse šviesiau”.

Vėliau teko lankytis dar keletoje viešųjų tualetų, kur taip pat lempos įsižiebdavo lėtai. Smagu, kad taupom energiją, bet va aš susimąsčiau, kodėl ar tai lempučių gamintojai ar tie, kas itin aktyviai kovoja už žalesnį pasaulį nepasinaudoja šitų dviejų “nušvitimų” sąsaja, kurią štai aš jau ne kartą išgyvenau :). Nors gal jau seniai pasinaudojo… Kur čia viską sužiūrėsi.

Tai tiek… pamąstymų.

:)

Rodyk draugams

Darbas? Tempk jį čia :)

Parašė jignas | 2010-08-04 00:37

 

Kažkas ridena akmenis, o šitie vargdieniai nežinia kur “tempia” betono luitą. Tai nuotrauka, daryta prieš kokius 3 mėnesius, bet šiandien, vartydamas savo virtualų albumą, susimąsčiau, jog ją galima susieti tam tikrais reiškiniais Lietuvoje. Kalbu apie darbą mūsų šalyje, o tiksliau - apie darbo skelbimus, kuriuos seku pastaruoju metu ir kurie byloja apie tai, kad vėl reikia bet kokių statybininkų ir vis dar eikia vadybininkų. Pastaroji sąvoka apskritai labai išsiplėtė ir apima visas sritis. Jau ir prostitutes ar prostitutus (bandau nebūti seksistas) berods greit imsime vadinti savo kūno ar tiesiog genitalijų vadybininkais…

Bet esmė ne sąvokose. Patirtis, rusų kalba - tai dažni reikalavimai, kurių aš asmeniškai neatitinku. Matyt būsiu prašovęs dar prieš gerus 15 metų, kai rinkausi vokiečių kalbą. O ir jos neišmokau… Pro šalį “šaudau” ir toliau. Sociologas…hmm… Ne, aš nedirbu senelių prižiūrėtoju… Diplomas, kuris nesuteikė daug galimybių. Nes štai įėjau į vieno skelbimų portalo darbo skelbimų skiltį, kur darbai suskirstyti pagal profesijas, ir truputį pasimečiau. Čia spausti ant to pavadinimo, kuo aš norėčiau būti ar spausti ant “vadybininkai”..? Žinau, kad pirmu atveju manęs prašys patirties, o kitu siūlys užsiėmimą su įmantriu pavadinimu, tačiau gali būti, kad tai bus darbas, panašus į paveikslėlyje matomų stilizuotų figūrėlių (ot, koks tinginys aš…). Aukštojo mokslo tam kažkodėl būtinai reikės. Atlyginimas bus “pagal darbo rezultatus”.

Tad būdamas nekvalifikuotas pasirinkimų daug neturiu. Tenka toliau “kramsnoti” magistro studijas, džiaugtis, kad nors nereikia mokėti už tokią prastą mokslo kokybę bei truputį pavydėti tiems, kurie mokykloje mokėdavo tik vardą ir pavardę be klaidų parašyti (nieko asmeniško), o dabar jau dirba gan pelningus darbus. Arba tiems, kurie ragina “tempk ją čia” (no offence). Verslumo gyslelės neturiu, fantazijos irgi. Turbūt teks prisidėt prie tų, “tempenčių luitus” arba pamąstyti apie menkių gaudymą  Šiaurės jūroj ar dar kur nors.

Daugelis turbūt išrėžtų, kad tai grynai asmeninė problema. Bet man atrodo, kad tų asmeninių problemų pas mus jau truputį per daug. Gerai - aš nebesiskundžiu, nes čia tik mano pastebėjimai. Bet kažkaip gaila ir net baisoka, kad “šizofreniškame” tinklaraštyje išsakomos mintys dažnai atspindi tikrovę.

Rodyk draugams