BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mes esam tikrai geri žmonės… Ne šiap “Žmonės”

Parašė jignas | 2009-11-24 22:10

Arba tokiais mokam apsimesti labai puikiai, bet koks skirtumas. Smagu, kad akcija kaledustebuklas.lt nors ir po 5 centukus už paspaudimą, bet juda į priekį. Bent jau prieš Kalėdas žmonės atsibunda. Kiekvienas bent jau tokių akcijų metu galim pabūti geresnis, galim paspausti tą knopkelę ir kartu susimąstyti, kad ne visi yra jau tokie laimingi. O ta laimę kartais suteikti taip nesunku. Tikiuosi susimąstom, nes tik tokiu atveju geri būsim ne tik per Kalėdas:).

Man patiko šiandien Tviteryje perskaitytas vieno žmogėno “čiulbtelėjimas” apie “Metallica” koncertą Vilniuj ir kad svarbiausia, kad jis įvyks ir visai nesvarbu, kad kažkur ten dvi dienas gros jie ar pan.

“So fucking what ;) by tik Lietuvoj bus.”

Nesvarbu  5, 1 ar 101 kartą paspaudei ant akcijos skydelio - svarbu, kad paspaudei. :) Aš maigau pas save ir dar čia ir čia pastoviai.

Nes juk mes esam geri žmonės - ar nea?:)

Rodyk draugams

ką “nužudyti” šiandien…

Parašė jignas | 2009-11-18 12:06

“Daugiau informacijos - Facebook” - vis dažniau tiek radijuj, tiek internete renginių reklamos užbaigiamos tokia fraze. Atsiminiau posakį, kad  ”Kaskart Jums apsipirkus prekybos centre Dievas nužudo smulkųjį prekybininką”. Radau čia kaip ir straipsnį apie smulkius bei stambius verslininkus bei vartotojus.

Kuo čia dėta “Facebook”? Tiesiog įdomu, kas miršta, kai šiame socialiniame-reklaminiame tinkle patalpinamas dar vienas skelbimas. Žmogus, kuris klijuoja plakatus, skrajučių gamintoja, o gal - tinklaraštininkas… Tai analogiška atvejui, kai patys vartotojai, o ne stambieji verslininkai (šiuo atveju ne “Facebook”) nurodo kelius, kuriais juos lengviausia pasiekti. Tai kodėl tuo nesinaudoti?

Bet juk tokiu atveju bus taip, kad skelbimas bus tiesiog ant balto (gal dėl įvairovės ant spalvoto) popierėlio užrašytas adresas “veidaknygėje” ir to pakaks. Nėra labai blogai tik tada absoliučiai visi turės būti šiame tinkle. O tada gal atsiras nauja žmonių klasifikacijos sistema - tie, kurie yra “Facebook’e” ir tie, kurių nėra. Rodos taip dar maža mums to susiskirstymo… Bet čia bendraujanti visuomenė ir tikrai nebūtų nuostabu, kad taip nutiktų.

Išgyvenau be “one” išgyvensiu ir be šio. Gal turėsiu mažiau galimybių būti ten, kur rinksis masės, gal nedalyvausiu visuomeninėj veikloj, kurios tikslas yra vienas - kad tik kas nors pastebėtų, pareklamuotų, o tada jau ims byrėti pinigai, o gal neturėsiu milijono draugų, kurių nepažįstu. Klausimas tik tas, kuriai “klasei” - aukštesnei ar žemesnei - galėčiau save priskirti. Sakau taip, nes vis dažniau išgirstu pastebėjimų, kad žmonės, nesantys tame tinkle, yra vos ne atsiskyrėliai ar keistuoliai, o tai berods stumtels į “žemesnį lygmenį” visuomenėj. Et.

Tada aš savo ruožtu nusitempsiu draugę už rankos į Laisvės alėją prie skelbimų lentos, pažiūrėsim, kas nesiūlo daugiau informacijos ieškoti ”Facebook’e”, ir eisim ten:). Nes nesinori būti “žmogžudystės” bedrininku nors tu ką.

Rodyk draugams

Trumpas šnektelėjimas su Erik Abrikosov

Parašė jignas | 2009-11-17 21:21

„Vienas, vienas - ar veikia mikrofonas” - taip radijo eteryje sveikinasi vienas iš „Silence family” narių Vidis. Aš savo ruožtu maigau klaviatūrą, norėdamas patikrinti, ar tikrai on line „Skype” yra žmogus, kuris svajoja vieną dieną tapti tos „šeimos” nariu, o kol kas kantriai dirba, kolekcionuoja įrašus - juda pirmyn, kaip ir jo kuriama muzika.

Jūsų dėmesiui trumpas interviu su jaunu pradedančiu elektroninės muzikos kūrėju, su kuriuo susipažinau savo tinklaraščio dėka, Eriku.

 

Sveikas. Manau, pirmiausiai derėtų prisistatyti. Kas tas Erik Abrikosov? 

Erik Abrikosov - mano pusiau slapyvardis, o šiaiip esu aš Erikas Buinickis (Pavardė sulietuvinta baltarusiška). 

Taip paprastai? O, jei tai būtų pokalbis dėl darbo ir reiktų įvardinti, kuo esi išskirtinis, ką papasakotum? 

Nemanau, kad esu išskirtinis, manau kad esu tiesiog unikalus turbūt. 

Kad žmonės būna unikalūs aš sutinku, o kaip dėl tavęs kaip muzikos kūrėjo - kas yra tavo “vizitinė kortelė”? 

Kolkas esu pradedantysis muzikos kurėjas, nors savęs taip nevadinčiau, gal esu labiau, hm eksperimentuotuojas su muzika. Reikia pirma gauti išsilavinimą, kad galėtum vadinti save muzikos kurėju arba prodiuseriu :). 

Manai, kad tam būtinas išsilavinimas? 

Taip, tikri prodiuseriai turi diplomą, sertifikatą - kaip norit, taip vadinkit. 

Kam jis? 

Įrodymas… ir klientų daugiau. Gaudamas išsilavinimą įgauni įgudžių, išmoksti ko nors naujo. 

Man liūdna kažkodėl dėl tokio požiūrio pasidarė, bet aš nesu specialistas ir galbūt realybėje tikrai taip ir yra… 

:D čia mano nuomonė. 

Ok. anądien atsiuntei man tokį pamąstymą apie skaičius.. Apie skaičių 11 (pamąstymai apie tai, kokią reiškmę šis skaičius turėjo rugsėjo 11 įvykiuose Amerikoje). Vidis, kuris yra vienas „Silence family” narių vedė laidą „1 1″ (vienas, vienas). Ką manai - sutapimas? :) 

Čia tai tikriausias sutapimas, o laida “vienas vienas”, jeigu neklystu, tai kilo is “V1D1S” :) 

Ar nebuvo atvirkščiai?:) 

Hm vidis dj’auja jau nuo 2002 metų todėl nezinau nieko :) Pats apie jį sužinojau prieš porą metelių, kai išgirdau Mario Basanovo ir Vidžio “Test‘ą :) 

Matai..klausiu ir sakiau, kad liūdžiu dėl tokio požiūrio, nes manau, kad žmones, kuriančius tokią elektroninę muziką, irgi galima pavadinti savotiškais teroristais. Tik Jūs „terorizuojat” visą šitą muzikos industriją užburiančiom, o kartu ir veržliom melodijomis, kurios visam vartotojiškam pasauly iš pirmo žvilgsnio nėra tokios sukomercintos kaip, pvz., Lady Gaga ar aš klystu? 

Aš nemanau kad terorizuojam, taigi ne visi klausosi elektronikos, kiekvienas klausosi tai, kas jam patinka, o lady gaga ir pati savo vokalą kiša i elektroninę muziką, visiem žinomi hitai just dance ir pokerface yra elektroniniai, synthpop - electropop stiliai :). 

Hmmm… Tai ateities planai (tikiu, tokių yra…), kuriuos suguldytum vienuolikoje žodžių. 

Baigsiu mokyklą, važiuosiu toliau mokytis i Angliją. Nnoriu gauti muzikos prodiuserio sertifikatą. 

Ot, o aš maniau, kad pasaulinis turas po pasaulį ir panašios linksmybės, o čia - mokslai… (juokauju) :) 

Linksmybės po to, o pirma noriu kažkur kažką mokytis. 

O Lady Gaga ar Jazzu vežtumeis į… (ne - ne į negyvenamą salą) - į savo pasaulinį turą? 

Nė sekundės negalvočiau, tempčiaus Jazzu. Ji talentinga. 

Tvarkoj.. Nekenčiu įlgų pokalbių… Tada linkiu, kad planai taptų realybe ir sėkmės visokiariopos. Dėkui už pokalbį. 

Dėkoju :).

Čia Eriko MySpace - http://www.myspace.com/erikabrikosov, o iš čia galite parsisiųsti jo naujausią kūrinį.

Tokios tokelės:).

Rodyk draugams

jei būčiau dj…

Parašė jignas | 2009-11-14 20:42

…tai šiandien konkuruočiau su Manfredu iš “MoM”. :D Gročiau - The XX - Islands ir Marbert Rocel - Cornflake Boy (Solomun Vocal Remix). Taip, gali nepatikti pirmas kūrinys, bet antras…

Rodyk draugams

…kas, kas privažiuos?

Parašė jignas | 2009-11-13 12:51

Durų didinti matyt negalima, tai jie sumąstė mažinti mašinas:

Tęsinio šitos istorijos nežadu, bet, jei rimtai, tai mašinos stovi tiesiog “šventoriuje”. Taupo taip ar ne? Visai gerai būtų kokiu patarnautoju įsisukt… Stovėjimas miesto centre nemokamas. Man labai netrugdo, tegul stovi tos mašinos. Tik būčiau drąsesnis, tai atsivaryčiau ir aš savąją. Įdomu, kiek laiko taip statyti galėčiau, kol kas prikibtų..?:)

Rodyk draugams

Muzika: ne pigi, bet pigiai

Parašė jignas | 2009-11-10 21:23

SEL - Sweet ateitis (2007), Jurga - 5th Season (2007) ir EXEM - Chameleonai (2006) - trys vakar “Maximoj” įsigyti kompaktiniai diskai. Viso sumokėjau be 3 centų 13 litų. Aišku labiausiai džiaugiuosi dėl Exem. Puiki muzika už puikią kainą:). Dabar planuose Empti kompaktas, kuris nors ir kainuoja 20 Lt., bet, manau, yra to vertas.

Ir išvis - nėr čia ko muziką pinigais matuoti, bet tokie išpardavimai džiugina, nes suteikia galimybę papildyti legalių įrašų kolekciją. Keistai smagus jausmas pirkti legalų įrašą ir jis po truputį mane užvaldo. Hmmm…

Rodyk draugams

Kas privažiuos arčiau…

Parašė jignas | 2009-11-10 12:25

“Jei tik durelės būtų didesnės, įvažiuočiau vidun…

…abu įvažiuotume…

…amen.”

Rodyk draugams

dvi viltys: “gauti ir supažindinti”

Parašė jignas | 2009-11-07 16:55

“Provokatyviausias pranešimas kūrybiškumo ugdymui skirtoje konferencijoje buvo prof. dr. Gintauto Mažeikio. Filosofas iš Vytauto Didžiojo universiteto akupunktūriškai susmaigstė į Lietuvos kultūros ir švietimo kūną daug adatėlių. G.Mažeikio pranešimas buvo toks konceptualus ir originalus, kad bandymas jį atpasakoti prilygtų pastangoms žodžiais perteikti muzikos kūrinį. Be to, turime vilties pranešimą gauti ir supažindinti „Dialogo” skaitytojus su filosofo įžvalgomis apie Lietuvos švietimą. Nuobodu nebus.” - taip rašoma “Dialoge“. Apie tai taip pat užsimenama delfi.lt. Daugiau neieškojau. Tikiuosi paskaityti tą pranešmą, o dabar noriu pridėti keletą minčių apie aukštąjį mokslą.

Aišku visi universitetai kaip ir apskritai visos įstaigos turi savo vidaus politiką. Ją pažinti galima tik tampant dalimi sistemos arba kitaip sakant - ten įsidarbinant. Pavyzdžiui, apie prekybos centrų politiką, darbo subtilybes galima išgirsti iš asmenų, kurie ten dirba ar dirbo. “Man draugas sakė, kad jie plauna mišraines.” “Girdėjau iš kaimynės, dirbusios ten, kad jie patys taiso drabužius, kurie būna su defektais.”… Prekybos centrą miniu ne veltui, nes man kuo toliau, tuo labiau švietimo sistema bei universitetai panašėja į prekybos centrus. Tereikia tik pirkiniams skirtų vežimėlių, kurie būtų sustatyti prie mokymo įstaigų durų…

Foto pasiskolinau iš čia.

Mokslus perkam. Sakysit, kad ne visi, bet aš tada klausiu - negavot laiško, kuriame papasakojama, kad, jei jau gavai tą nemokamą vietą, tai net nemėgink jos atsisakyt (nebent iki 2010 Vasario 1d.), nes kitaip teks pakrapštyti piniginę ir susimokėti už šią “prabangą”. Kur dar visokie “greiti kreditai” ir kiti su vartojimu susiję dalykėliai. Sakysit, kad tai investicija į ateitį? Keista buvo girdėti, kai žmonės absolventų (Donskio) dienos metu vakar taip nenoriai pasakojo tai, ką veikia. Ai, gal viena paguoda - mes baigę sociologiją ir čia juk darbo rasti tai nėr šansų… Kitaip tariant būsiu nusipirkęs dirbtinę gėlę, o galvojau, kad perku gyvą. Arba nesaldžių saldumynų:).

Vakar dar teko girdėti diskusiją ar tai pasiguodimą, kad norima sujungti fakultetus ir niekaip nesutariama dėl pavadinimo. Pasakiau, kad man tai vėlgi primena prekybcentrių suskirtymą į skyrius. Nes juk tai ne pavadinimo problema, o postų, pinigų dalybos. Todėl ir sakau, kad vidaus politika svarbi ir nors jos neišmanau, bet paspėlioti gi galima. Kaip ir galima sakyti, kad “ekologiški produktai - antrame aukšte, prieskoniai - trečiam, o va pieno produktus rasite…”. Įdomu, kuris fakultetas atitinka kurį skyrių… Kas yra alkoholio skyrius?:)

Radau “photobucket’e”.

Ir aš kažkodėl vis labiau manau, kad švietimo sistemos pakeisti atskirai be visos sistemos pakitimų neįmanoma. Kol prekybos centrai bus kultūros skleidėjai, jų vadovai įtakos politikos sprendimus ir plius visus, galinčius sudaryti atsvarą kapitalistams, žalos ta sistema, kurią “subadė” G.Mažeikis, tol nieko nepakeisim. Tik pasijusim, kad paskaitą klausom prie prekybcentrio kasos, o kasininkas, nors ant kortelės ir užsirašęs “dr.” ar “prof.”, bet ištiesų jo žinios lygios “Google” žinioms. Nes gi nereikia dviejų panašias funkcijas atliekančių įstaigų šalia viena kitos, o, jei reiks griauti “Akropolį” ar, pvz, VDU, tai berods niekam nekils minčių, jog tas senas mūrinis pastatas turi būti nušluotas… Bet čia jau kita tema.

Rodyk draugams

Kino vakarai su J.D.Mininger

Parašė jignas | 2009-11-06 14:38

J.D.Mininger mums dėsto psichoanalizę. Šaunus žmogus. Tokio dėstytojo visi turėtų pavydėti. Taigi nenuostabu, kad užsiimu reklama ir siūlau kauniečiams (ir ne tik) apsilankyti kino vakaruose, apie kuriuos dėstytojas kažkodėl neužšiminė.. Kuklinasi matyt:).

Šiokios tokios ištraukos/trailer’iai: Čia “Xala”, o čia - “The Five Obstructions”. Mane suintrigavo abu filmai.

Rodyk draugams

Trumpai apie Leon Somov - “No batteries no toys”

Parašė jignas | 2009-11-01 13:34

Perklausiau šįryt Leon Somov - “No batteries no toys”. Pirma mintis labai keista:). “Juk aš tokios muzikos beveik neklausau.” Matyt suveikė tas “beveik” faktorius ar gal tai, kad tik atėjus nusipirkti kavos (ne ieškoti įkvėpimo ar šiaip pamedituoti vietoje, kuri, mano galva, tam visiškai netinkama…) pasiūlomas ir šis albumas. Tiesiog lėkštelėje. Patogu ką?

Debiutinis Leon Somov albumas, bet “nušlifuotas” taip, kad debiutu vadinti jį tiesiog nesinori. Kaip ir iškart klausyti dar kartą:). Tai nėra blogas ženklas. Vakar priguliau prie televizoriaus (tai - blogas ženklas :D) ir užtikau, kad rodo MTV gimtadienį. Paspoksojau kokią valandą ir be visų kitų “frykų on floro” mačiau Leon Somov su Jazzu pasirodymą. Be abejo “gyvai” daugiau improvizacijos, daugiau… daugiau jausmo. O kompakte… Taip ir norisi, kad albumas (nors Jazzu jame nėra) be jokių užuolankų prasidėtų fraze “parduodu tau savo muziką.”

Perku, klausau ir berods vien dėl to, kad pagerbčiau tiek daug dirbantį asmenį. Nelabai gerai darau būtent taip gerbdamas, bet tai vienas iš būdų. Ir nesakau, kad nebeklausysiu. Tiesa - reikia pagaliau televizoriaus pultelio baterijas pasikeisti.

Tiek.

Rodyk draugams