BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vaikiška dozė

Parašė jignas | 2009-10-29 19:34

Iš tų laikų, kai heroinas buvo vartojamas kaip vaistas. O gal tebevartojamas…:)

Dėkui kolegai Mikui už šią “skrajutę”.

Rodyk draugams

Šiltnamio ir kiti efektai. Arba tęsiant žmonijos nuodėmių temą…

Parašė jignas | 2009-10-28 16:00

„Sveikas, pagalvojau, kad ten galima butu i tavo bloga kazka is sitos temos uzvelti :)  vis tiek manau, kad diskusija tikrai kiltu :)” NENUVILKIT ŽMOGAUS, o čia Antano rašinys:

Juoko dėlei norisi prisimint istoriją ir klimato kaitą. Turiu omeny, kad mes baiminamės dėl to, kad šyla klimatas. Tai va, kai XIVa. baigėsi viduramžių atšilimo laikotarpis tai visi labai persigando, kai staiga oras ėmė vėsti. Jei pamenat, tai viskas baigėsi dideliu badu ir po to maro epidemija. Ir dviem trečdaliais sumažėjusia populiacija ir feodalizmo irimu vakarų Europoj, ir pirklių bei verslininkų visokiu turtėjimu ir bla bla bla…

Tai nenoriu labai užbėgt už  laiko, bet manau, kad labiau imsim bijoti, kai vėl užeis šaltasis periodas, koks mažasis, arba, neduok die - didelis ledynmetis… Man tai daros nenuostabu, kad pvz. XIIIa. Kalavijuočiam ir Kryžiuočiam sunkiai ėjos kovot, bet jau XIVa. jie, kaip minėjo R.Kamuntavičius, atvarydavo čionais Nemuno ledu žiemą ir jiem jau geriau sekėsi :). One man’s meat is another man’s poison, taip sakant :).

Šįkart, manau, galima kažkaip juoko dėlei daryti paralelę tarp Amerikos skolos augimo ir klimato kaitos, jei kalbėtume apie abiejų sumažinimą. Šiltnamio dujų mažinimas, kuris labai primena skolos mažinimą - kažkiek dujų vis prisideda, nepaisant to, kad ekosistema sugeria daįi tų dujų, taip kaip ir JAV, kuri vis gražina mažą dalį tos skolos, bet skola tik auga :).

Ironija šitos paralelės ta, kad klimato kaita yra turbūt vienas pastoviausių dalykų, kuris nepriklauso vien tik nuo šiltnamio dujų kiekio, kas reiškia, jog po atšilimo dažniausiai būna ir atšalimas :).

Su skola deja liūdniau :). Nes skolos paprastai tik auga, ne taip kaip deficitas, kuris svyruoja priklausomai nuo ekonominio ciklo, panašiai kaip žemės temperatūra.

Kas dėl CO2 ir atšilimo, tai pvz. šiemetinė dumblių gausa Baltijos pakrantėse yra vienas iš ženklų, kad gamta prisitaiko prie to padidėjusio CO2 kiekio ir pakilusios temperatūros: prisidaugina daugiau žaliųjų dumblių ir jie daug daugiau to CO2 suvartoja fotosintezei… Tai mano manymu, žemė gali pergyventi tą žmonių veiklą visą, tik nežinau kaip žmonės tai pergyvens :). Pvz. kai išnyks mūsų valgomos žuvų rūšys arba tiesiog per daug tų dumblių prisidaugins dėl didėjančio CO2 kiekio ir šiltėjančio vandens ir po to viskas dar labiau atšals nei anksčiau :).

Tai mano nuomone, mes neinam prieš gamtos ciklą, bet panašiai kaip ir ekonomikoj - mes skatinam ciklą, kas ir yra bėda didžiausia. Tai, manau, mokslininkai nepasako iki galo, bet jie būtent ir nori sušvelninti tą temperatūros ciklą, užtat ir nori kuo greičiau sumažint CO2 ir kitas šiltnamio efektą skatinančias dujas - nes nežino, kas gali būt, jei labai šokinėjantis tas ciklas pasidarys - tikėtina, kad gyvybė Žemėj, jei ne išnyks, tai labai jos sumažėt gali :).

Taigi, jei taip niūriai prognozuojant, tai gali būt, kad vėl tapsim visi labai priklausomi nuo klimato, kaip senovėj ir turėsim masiškai migruot į šiltesnius ar šaltesnius kraštus :). Arba radikaliai keist tą gyvenimo budą ir nesikraustyt. Tai kaip ir pakimba dėl klimato tada visa šiuolaikinė socio-politinė santvarka. Žodžiu, manau, kad dabartinė globalizacija ar krizė atrodys kaip juokas palyginus su tais pokyčiais, kurie mūsų laukia ateity :).

p.s. čia (berods) ta minėta Amerikos skola http://www.brillig.com/debt_clock/ . :)

 Dėkui Antanui. Tikiuosi, kad jo įrašai pačiomis įvairiausiomis temomis taps smagia tradicija:).

Rodyk draugams

apie nuodėmes

Parašė jignas | 2009-10-10 19:40

Romos katalikais save laikantys žmonės, manau, yra girdėję apie 7 mirtinas nuodėmes. Šia prasme esu gan nuodėmingas žmogus, bet kartu esu vienas iš tų tikinčiųjų, kurie tam tikras dogmas prisitaiko sau. Vieni tai pavadintų religjos modernizacijos ar individualėjimo  procesu, o kiti - tiesiog sekuliarizacija, bet reikia pripažinti faktą, kad ir pavydim, ir apsiryjam, ir gal netgi paleistuvyste savotiška užsiimam. Kad visi karts nuo karto patingim tai tikrai.

Bet tai tik įžangą į istoriją (sakykim, kad mano išgalvotą). Kuri susijusi su viena iš minėtų 7 nuodėmių ir kurią berods sakykim padarė moteris, iki tol nedideliame miestelyje ėjusi vargonininko pareigas. Ėmė ir tapo nėščia, išnešiojo ir pagimdė vaiką, tačiau taip elgėsi nebūdama susituokusi ir todėl neteko savo pareigų. Vertinant tokią padėtį aklai pagal taisykles viskas atrodo normalu, tačiau galėjo būti ir kitas scenarijus. Juk ta moteris tyliai ramiai galėjo pasidaryti abortą ir toliau dirbti vargonininke. Kažkuris iš 10 dievo įsakymų sako, kad nevalia žudyti ir apskritai galima daug išgirsti bažnyčios tarnų, kurie labai griežtai nusistatę prieš abortus. Ir ačiū jai, kad padarė būtent tokį pasirinkimą, kad augina vaiką. BET.

Jeigu yra tos 7 mirtinos nuodėmės, tai jos lyg ir yra vienodai didelės. Et, kaip norėjau atkeršyti šiandien tam, kuris mane už marškinėlių laikė per krepšinio varžybas ir kaip aš jam šonkaulius su alkūne paskaičiavau. Suvokiau, kad padariau blogai ir po rungtynių padaviau jam ranką. Dar aišku reiktų nueiti išpažinties…

Radau čia.

Tiesiog pasakoju, kad parodyčiau, jog tų mirtinų nuodėmių mes bene kasdien padarom. Nepateisinu jų ir nežinau ar pritariu abortui (nors gali pasirodyti, kad šiuo atveju nepritariu..). Tiesiog nežinau. Tik manau, kad bažnyčia kartais perlenkia lazdą ir kad tikėjimas, kuris paremtas deklaruojamomis tiesomis, tokiomis kaip mirtinos nuodėmės ar pan., šių dienų visuomenėje tiesiog neįmanomas. Taip, reikia, kad kažkas atliktų Dievo funkciją (nepamenu, kuris garsus mąstytojas taip sakė), tačiau žmogus kuris nežudo ar gal tiksliau elgiasi pagal savo įsitikinimus, taip pat turėtų būti vertinamas, o ne tiesiog išmetamas iš tų “nenuodėmingų tikinčiųjų” rato. Ką manot?

Rodyk draugams

(lyrinis) nukrypimas :)

Parašė jignas | 2009-10-09 18:58

…bus raudoni vakarai…

Jieva - Raudoni vakarai. Gero ir jums. Vakaro.

:)

Rodyk draugams

žiauriai įdomus atvejis

Parašė jignas | 2009-10-09 13:25

Sakykit ką norit, bet žmogžudystės Kaune ir visa su tuo susijusi painiava yra ir žiauru ir įdomu. Žodžiu - žiauriai įdomu. Galima labai storą knygą parašyti apie tai, nes tai liečia kiekvieną iš mūsų ir tai savotiškas visos visuomenės reikalas. Tiek tų, kurie skaito laikraščius (atsiprašant) tiek internautų ar televiziją mėgstančių. Ir būtent šis aspektas man rodos įdomiausias, nes ir pati istorija pradėta medijų pagalba ir gali būti pavadinta puikiai suplanuota viešųjų ryšių kampanija.

Taip tai išbandymas visiems, bet ypač tiems, kas skleidžia žinias, tiems, kas apsimeta objektyviais, kas valdo mus, perka ir parduoda straipsnius ir t.t. Išbandymas ta prasme, jog reikia pagalvoti, ką rašyti. Nes visą tai skaitos vaikai, skaito paaugliai ar šiaip asmenys su vis dar besiformuojančia sąmone. Ir šūkauti, kad “valio, valio, palaikau, palaikau” yra mažų mažiausiai neatsargu.

Čia kaip su tom rogutėm. Išvežei seną tėvą žiemą į mišką ir rogutes pasiimk, nes patį nebus ant ko išvežti. Taip ir čia. Klyki iš pasitenkinimo, šliejiesi į feisbuko gerbėjų gretas, o po kiek laiko žūrėk verkšlensi sau patyliukais, kad gavo kulką kakton koks artimas žmogus, nes buvo blogas.

Taip tie asmenys, jei bus įrodyta jų kaltė, turbūt nėra nieko daugiau verti kaip tos kulkos, nes tai, mano manymu, vienas žiariausių nusikaltimų, bet po šimts kaip būtų įdomu pasiaiškinti, kodėl protingiausia pasaulyje laikoma gyvūnų rūšis taip elgiasi.

Skaičiau šitą ir va man patiko, kad nesigilinta, šitą ir labai daug čia yra, bet visko neskaičiau. Ir S.Freudą skaitęs esu. Tikrai šis atvejis žiauriai įdomus jam būtų.

Rodyk draugams

Įspūdžiai po LUNI paskaitų Kaune #2

Parašė jignas | 2009-10-08 12:41

Turėjo būti taip. Taip ir buvo:). Kitaip tariant, ką galėjau pasiskaityti internete aš ir pasiskaičiau, todėl klausantis ėmė miegas truputį. Mano manymu, žmogus, kuris pristato panašiais idėjas, turėtų kalbėti labai įkvepiančiai ir be jokių raštų. Taip darė ponia/panelė iš publikos, kuri dalyvauja profesinių sąjungų veikloje ir kuri laikas nuo laiko pasisakydavo. Pagalvojau, kad toki susiėjimai yra tikrai gera terpė pristatyti, papopuliarinti savo veiklą. Kad ir ką bedarytum:).

O ką reiškia “kovingasis tyrinėjimas”? Pirmiausia man tai ir liko tik skambia sąvoka, nes susidarė vaizdas, jog tikslesnių apibrėžimų nėr ir būti negali. Antra kaip sociologui šiokiam tokiam man tai priminė tiesiog dalyvaujamąjį stebėjimą, kuris dažniausiai taikomas antropologijoje. Ir su kuriuo berods Saulius Užpelkis nėra susipažinęs kaip ir su “action research“. Bet tai nieko tokio. Keisk save ir kartu kitus ir gyvenimas gerės… Ai, o prieš tai dar derėtų padaryti apklausą, kokia linkme visuomenė nori keistis. O tai kokios dar gali būti kalbos, kad į “kovingąjį tyrimą” reikia eiti be nusistatymų išankstinių. Tokių antžmogių nėra, manau. O jau minėta moteris gerai pasakė, jog tokiu atveju kiekvienas mes vykdome tokį tyrimą nuo pat gimimo iki mirties.

Apibendrinant galima sakyti, jog panašios diskusijos turi naudos vien jau todėl, kad jos gali pakrypti visai netikėta linkme. Tai bandė padaryti vienas labai labai įdomus asmuo, kuris nors ir per poros valandų laikotarpį ėjo kokius 8 kartus parūkyti, bet tuo metu, kai buvo auditorijoj, pažėrė keletą labai taiklių pastebėjimų. Pvz., eidamas laukan surūkyti eilinę cigaretę, paniurnėjo po nosimi, kad kalbos apie profsąjungas yra jau bene 150 metų senumo. Reiktų suprasti, jog nėr čia ko įsivaizduoti, kad atrastas dviratis. Teisingai. Kaip ir su idėjomis, jog laisvalaikis kapitalistinėje (arba tiksliau - šių dienų) visuomenėje jau nebepriklauso mums patiems. Taip, bet deja Adorno apie tai kalbėjo jau 1944 metais. Gaila labai, kad niekas nesikeičia.

Nors keičiasi ir tik visiškai sutrikę asmenys gali imtis veiksmų, kurie iš tikro priemna baisią kovą. Bet apie tai, manau, bus kitas rašinėlis, nes tai ne apie LUNI.. Patys suprantat.

Iki.

Rodyk draugams

“Laiko ratu 2009. Ruduo”

Parašė jignas | 2009-10-03 12:36

Prekybos miestelyje Urmas” Kaune Spalio 16-18 dienomis vyks jau tradicine tampanti Tarptautinė sendaikčių ir antikvarinių daiktų mugė (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Vokietija, Italija ir kt.). Taip pat vyks amatininkų mugė.

Straipsnis apie pernai vykusį renginį ir daugiau foto. Pačiam neteko pabuvoti, tačiau tikiuosi, jog šiais metais pavyks. Nors dažniausiai, pavyzdžiui, baldai tokiose mugėse kainuoja išties nepigiai, bet juk smagu paslampinėti po tokį turgų, nusipirkti kokių nors gal ir nelabai reikalingų, bet išties šaunių smulkmenų. Tikiuosi rasti įdomių ir pigių plokštelių ir šį bei tą į pirtį:).

Rodyk draugams