BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kokių taisyklių laikosi žmonės Lietuvoje?

Parašė jignas | 2009-04-28 14:52

Jokių? Ne, žmonės laikosi taisyklių, bet, mano manymu, dažniausiai tokių, už kurių pažeidimą labai smarkiai nebaudžiama. Plius bausmės stipraumas skirtingas socilaines padėtis užimantiems individams. Pirmiausiai skirtingas dėl subjektyvių priežasčių – t.y. verslininkas susimokės baudą už ne vietoj paliktą automobilį ir nuvažiuos sau bei kitą kartą statysis tą mašiną neleistinoj vietoj, o koks nors studentas, pakliuvęs į tokią situaciją, iš pradžių net nesuvoks, ką daryt, o, jei ir pavyks susimokėti baudą, tai jo piniginės suplonėjimas bus jam asmeniškai daug skaudesnis. To pasekoje studentas nepiknaudžiauja tokiais dalykais ir nepažeidinėja tokių įstatymų kaip antai chamiškas automobilio statymasis neleistinoje vietoje tik todėl, kad tau patogiau. Kitas dalykas yra tas, jog aukštesnio statuso žmogus bausmės gali ir išvengti. Pagrasins tam pareigūnui ar senukui, renkančiam mokesčius, kad „būsi išmestas iš darbo“ ir atblokuos ratus. Ir dar geros dienos palinkės. Aišku toks dėdė ar teta turi daug įtakingų pažįstamų ir taip sakant jo socialinis kapitalas leidžia naudotis tam tikromis privilegijomis, bet tik ne prieš įstatymą. Pasistatei automobilį ne vietoj ir mokėk baudą, o kitą kartą taip nesielk. Kodėl nesielgt? Nes įneši į visą sistemą tokį nestabilumo jausmą. Tada studentas mokosi sau ir galvoja – „ok, aš dabar nesu toks įtakingas, bet , kai būsiu, tai irgi demonstruosiu savo galias, kur tik papuola, nes juk šitei tai būtent taip ir daro.“ Tada moralės klausimai tampa sudėtingi ir laikomasi įstatymų tik tuomet, kai žinoma, jog bausmė už juos bus didesnė, nei „kaštai“. O jei „kaštai“ ne toki ir dideli, tai kodėl nesurizikuoti? Kodėl pavyzdžiui nevedžioti šuns po pieveles, neleisti jam šikti, kur papuola? Juk niekas nerenka tų kakučių, o bausmės irgi dar niekas nesusilaukė. Taip elgtis patogu.


            Puikus pavyzdys, kaip padidėjusi bausmė pataiso situaciją yra kova su karu keliuose. Nelabai eina suvokti, kodėl taip ilgai žiūrėta pro pirštus ir kodėl bausmės didintos taip pamažu, bet akivaizdu, kad sugriežtintos taisyklės davė rezultatų. O juk bausti už pažeidimus kelyje, tai ne alkoholį nuop 22h uždrausti. Tai nesukelia jokio kultūrinio šoko. Čia dar viena tema, kuria galima diskutuoti ir nerasti aiškios nuomonės, bet svarbu šioje vietoje tai, kad čia yra vienas iš tų variantų, kuomet iš užsienio pasiimame įstaymą ir bandome aklai jį adaptuoti. Ir ką gauname? Nepasitenkinimo bangą, įvairias „parazitines inovacijas“ ir dar visko tik ne mažėjantį alkoholio vartojimą. Ar tai reikšia, kad mes laikomės tik tų įstatymų, kurie mums patinka? Tuomet ne kas. Bet nėra taip, o ir būti negali, kad visi įstatymai mus žavėtų. Tiesiog reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Pavyzdžiui į tai, kad mes esam postsovietinė šalis ir nereikia lygiuotis į vakariečius. Galima pasimokyti iš gerų pavyzdžių, bet aklai tai taikyti mūsų visuomenėje gali atnešti griaunančių pasekmių. Plius dar sovietmetis mums davė tą sumautą nelygybę, kai valdininkas turi daug galių, kai daugelis sandėrių turi nelegalumo prieskonį ir kai tokie nesąžiningi žmonės nesusilaukia griežtų bausmių. AMB, „abonentas“… jie „bbd“, nes žino, kad nebus nubausti dėl to, kad yra per daug įtakingi. Baisu, kiek yra povandeninių srovių ir jų nematai tik tol, kol nesiimi veiklos. Gelbėk Lietuvos energetiką augindamas karklus, kuriais galima apšildyti visus Lietuvos miestus ir nebūti prilausomiems nuo Rusijos, tai atvažiuos dėdės ar tetos, kurie patars apsiraminti. O kodėl man apsiraminti? Kodėl iš Švedijos galim pasiskolinti įvairius mums netinkančius įstatymus ar geras idėjas, o šitos negalim?


            Taigi pezėti galima daug, bet esminiai dalykai yra tie, kad lietuviai laikosi tik tų taisyklių, kurios naudingos mums. Ne priimtinos, bet NAUDINGOS. Nes priimtinos gali būti įvairios taisyklės ir tai socializacijos reikalas. Nors ir naudą kiekvienas suvokiame skirtingai, bet šalyje, kurioje gali būti arba ponas arba skurdžius, elgtis taip paprasčiausiai racionalu. Ne visiems pasiseka, nes vėlgi reikia turėti stiprius ryšius, reikia absoliučiai visų kapitalo formų, apie kurias kalbėjo P.Bourdieu ir tada dar truputėlį atsisakyti kai kurių moralės principų, nes moralus žmogus gali maltis kažkur tarp to, kuris viršutiniame sluoksnyje ir to, kuris žemai. Keista tik, kad visdutinios klasės atstovu jis savęs vadinti irgi negalės.

Rodyk draugams

sutrikęs ritmas

Parašė jignas | 2009-04-28 13:15

Imti interviu visai smagu, bet juos užrašinėti… Taip, bakalauro darbas įtakoja tai, kad tinklaraštyje trumpa rašymo pauzė. Plius mane nervina ta blogas.lt reforma, nes, jei daryti, tai daryti kuo geriau, o ne perkelti žmones į kitą platformą su krūva tokių pačių šablonų ir dar pinigus imti už tai. 5 Litai per mėnesį - LOL. Ir dar nagus labai jau trumpai nusikirpau.. brrr, koks jausmas nemalonus.


Eikit į lauką.


iki.


:)

Rodyk draugams

nepatikėčiau didžėjui savo gyvenimo…:)

Parašė jignas | 2009-04-25 18:41

Vakar buvo “didžėjinga” dena. Pirmiausiai lankiausi atrankoje į “Pliušą”. Info apie šį renginį rasite čia. Pagirti galiu organizatorių iniciatyvą, bet ką ten pamačiau manęs nenudžiugino. Nesakysiu, kelis pasirodymus mačiau, bet pastabų turėčiau gan daug. Paminėsiu tik keletą pastebėjimų:


Pirma, kas man atrodo labai svarbu tokiam renginiui, tai kuo mažiau įtampos ir kuo daugiau gerų emocijų. Šiuo atveju laisvaiau jautėsi berods tik kauniečiai, kurie bičiuliškai sveikinosi su komisija ir atrodė kiek susireikšminę.


Pati komisisija tikiuosi atliko tik simbolinį vaidmenį… Nes įvertinti grojimą gi labai sunku, tačiau man labai labai užstrigo tie faktai, kad matyti “didžėjai” per savo pasirodymą nė karto nepakėlė akių į šokių aikštelę ir buvo pasirinkę kūrinius, kurie “kapoja” bei yra pilni visokių “ištampymų”. Tai sumenkina dj darbą, nes matosi, kad pats savaime kūrinys yra pilnas efektų, o dj labai susikaustęs ir jo indėlis yra tik tas, kad suveda kūrinius. Suvesti galima išmokti kaip aš sakau “mintinai”. Susimiksuoji viską namie ir viskas, bet tai būk malonus tada ir įdėk kažką tokio pasirodydamas publikai…


Matyt tuo ir skiriasi “geras” dj, nuo “prastesnio”. Į vieno tokio neprasto dj pasirodymą kulniavom vakare. Rimas Šapauskas - vieniem labiau žinomas kaip “peliukas”, o kitiems - kaip puikius tūsus darantis didžėjus pastaruoju amplua lankėsi Kaune.


Matyt vakar buvo savotiška “nusivylimo diena”, nes netikėtai jau po pusės vakarėlio išėjom namo. Tiesa vėliau dar grįžau, bet “Forsų majoras” nepateisino lūkesčių. Čia įtakos turi ir atmosfera, kuri buvo.. pavadinkim “prigrūsta daugiau neigiamų emocijų, negu teigiamų”. Lipk žmogui ant kojos, bet šypsokis, o ne piktu veidu nužiūrinėk… Žodžiu “masofkės” čiulpia.


Nepatekit į tokias. Gražaus savaitgalio.

Rodyk draugams

jei būčiau dj…

Parašė jignas | 2009-04-24 10:28

Sel - Parašyk man laišką iš Paryžiaus, nes pasiilgau Sel.


Paveikslėlio gimtinė.


Emti - Gera mylėtis, nes ore daug svajonių.

Rodyk draugams

are we human or are we…?

Parašė jignas | 2009-04-23 20:08

Photobucket


Vaikščioti ir fotografuoti grotuotus balkonus… aplinkiniams galiu pasirodyti gan įtartinas… Todėl nufotkinau pirmas pasitaikiusias grotas. Man seniai jau kirba tokia mintis - kodėl žmonės deda ant savo langų ir balkonų grotas? Atsakymas lyg ir paprastas - kad apsisaugotų nuo… žmonių, nes kiti gyvi padarai lyg ir nekelia tokios didelės grėsmės, jog reiktų taip apsigrotuoti. Keisti mes sutvėrimai visgi.

Rodyk draugams

parašykt, kas vyksta:)

Parašė jignas | 2009-04-23 18:54

VDU vidiniame kiemelyje aka rūkomajame(Donelaičio 52) ant palangės priklijuotas toks lapelis:


Photobucket


Ar tai tiesiog dėmesio trūksta žmonėms, ar gal kalėjime sėdi ir nori sužinoti, kas vyksta visuomenėje todėl paprašė, kad numerį paplatintų…


AnaLITRIKAS čia man užrodė, tai nufotkinom ir prisidedam prie šios “akcijos”:D.


Parašykit, kas vyksta. Tik tiek.


 


ir “p” ir “s“: kolega pakomentavo, kas tai per numeriai. Intrigos jokios tuomet:D. LOL.

Rodyk draugams

Kreipiuosi į Kauno automobilių vagis

Parašė jignas | 2009-04-22 11:39

Mieli vagys, kreipiuosi į Jus, kad grąžintumėt mano tetos automobilį, kurį pavogėt vakar Kaune. Jis stovėjo Noreikiškėse(ar tai Akademijoj - čia kaip Jum patogiau, nes Jūs tikriausiai dar kitaip tą vietą vadinat) prie parduotuvės. Tai buvo “golfukas”… Neįpatinga mašina, bet visgi priemonė, padedanti atvykti į studijas, nuvažiuoti į kitą miestą ir t.t. ir pan.


Nelabai turiu vilties, kad automobilių vagys skaito ką nors daugiau be autopliuso, bet rašydamas laišką Seneliui Šalčiui irgi netikėdavau, kad jis yra, o pamenu gavau ir “Lego” ir krepšinio kamuolį…


Taigi, jei sugalvosit grąžinti, tai pastatykit, kur sugalvosit ir komentaruose parašykit, kur pastatėt. Iš anksto dėkui.

Rodyk draugams

Pac-Man gyvai

Parašė jignas | 2009-04-20 17:58


Rodyk draugams

klausimėliai

Parašė jignas | 2009-04-20 16:29

Paveikslėlis rastas čia.


Hmm… gal aš ir įkyriu tiems žmonėms, iš kurių noriu paimti interviu, bet toks gi šiuo metu mano darbas. Šiandien prisigalvojau visokių kvailysčių, kurios irgi tam tikra prasme yra klausimai:D. Pavyzdžiui:


Ar esti tokių žmonių, kurie siunčiasi tų popietinių serialų serijas..? Na, šie serialai neturi sezonų kaip koks ten “Friends” ar “Lost”, bet gal eina juos iš kur nors parsisiųsti?:)) Nors gal nėr prasmės.


Ką dar čia šiandien sugalvojau… Ai, kad labai įdomus žodis gautųsi, jei žodyje “priebutis” pakeistume “b” į “p”. Ar tokia vieta išvis yra?


O kiti klausimai jau ne toki sudėtingi, todėl bandysiu atrasti atsakymus pats…:)

Rodyk draugams

jei būčiau dj…

Parašė jignas | 2009-04-18 20:24

Kodėl taip? Nes kuo toliau, tuo labiau viskas aplinkui atrodo elektroninis bytas… Todėl bent per vakarėlį nuo to pailsėti reikia:).


Pete Rock - Pete’s Jazz

Don Adams - Brooke McQueen
Rodyk draugams